Європейська Бізнес Асоціація наголошує на необхідності скасувати марку акцизного податку на винах
18.04.2019

Європейська Бізнес Асоціація наголошує на необхідності скасувати марку акцизного податку на винах, де вартість самої марки в 19 разів перевищує ставку акцизу. Заяву Асоціації передає Економічна правда.

Згідно з українським законодавством, під категорію алкогольних напоїв, на які потрібно наносити марку, підпадають всі напої з вмістом спирту етилового понад 8,5% об’ємних одиниць.

У той же час, в питанні акцизу у бізнесу виникає питання про виноробну продукцію, на якій вказано акциз навіть не в копійках, а в десятих частках. Причиною цього є ставка акцизного податку на деякі вина. Адже відповідно до Податкового кодексу (ст. 215), неігристі вина, сусло виноградне та т.п., міцність яких вище 1,2%, але не більше 15% оподатковуються за ставкою 0,01 грн за літр.

При цьому вартість самої марки становить 0,19 грн за 1 шт. Однак, крім витрат на виготовлення марки, наприклад, імпортери алкогольних напоїв несуть витрати на пересилку марок за кордон для нанесення на пляшки, а також на безпосереднє нанесення марки. Так, за підрахунками компаній-членів Асоціації на 1 грн сплаченого акцизного податку припадає 278,6 грн додаткових витрат бізнесу.

При цьому, основна частина не надходить до бюджету України, а залишається за кордоном, зазначає ЄБА.

Разом з тим, згідно з Регламентом ЄС 110/2008 щодо маркування та захисту зазначення походження спиртних напоїв, який підлягає адаптації українською стороною, напої, за кодами УКТЗЕД 2203 (пиво з солоду), 2204 (вина виноградні і т.д.), 2205 (вермут і т.д.) 2206 (сидр і т.д.) і 2207 (спирт етиловий, неденатурований, з концентрацією спирту 80 об.% або більше тощо), не вважаються спиртними напоями.

Отже, і на території України контроль за якістю такої продукції має відбуватися не за допомогою наявності марки акцизного податку, а Держспоживслужбою і ДФС — відповідно до загального законодавства про безпеку продукції.

В ЄБА заявляють, що також необхідно звернути увагу на те, що без марок акцизного податку сьогодні відбувається обіг продукції з вмістом спирту до 8,5% (адже на цю продукцію акцизна марка не наноситься). І, при цьому, контроль безпеки такої продукції здійснюється.

Тому цілком доцільно ввести таку ж логіку для продукції, зазначеної в ст. 215 Податкового кодексу, тобто міцністю від 1,2%, але не більше 15%. Щоб прозорий бізнес, який і так платить всі податки, не ніс нелогічні податкові навантаження, які, до того ж, йдуть не на користь державного бюджету та споживачів.

Бізнес-спільнота наголошує на необхідності скасувати марку акцизного податку на винах, де вартість самої марки в 19 разів перевищує ставку акцизу. Для цього потрібно внести зміни до Податкового кодексу (ст.226). Відповідні пропозиції бізнес вже надав уряду.ИНТЕРНЕТ-МАГАЗИН
ЧИТАТЬ ЖУРНАЛ
наверх