Відкритий лист – звернення учасників першого Всеукраїнського форуму пивоварів та рестораторів (31 березня 2016 року, м. Київ)
19.04.2016

 Президенту України
П. Порошенку
Голові Верховної Ради України
А. Парубію
Прем’єр-міністру України
В. Гройсману

Відкритий лист – звернення
учасників першого Всеукраїнського форуму пивоварів та рестораторів
(31 березня 2016 року, м. Київ)

Ми – представники малих пивоварень, зосереджених на крафтовому пивоварінні. Попри те, що цей сегмент в Україні тільки зароджується, ми виготовляємо високоякісний, ексклюзивний продукт, поєднуючи кращі традиції з інноваціями, творчо підходимо до процесу і докладаємо багатьох зусиль до формування відповідальної культури споживання пива в Україні. Крафтове пиво, як дороге вино, потребує особливої атмосфери, це напій, який вимагає поваги до себе і, за рахунок використання у виробництві високовартісних складників, не може коштувати дешево.

На жаль, сьогодні крафтове пивоваріння опинилося на межі виживання. Доля нашого виробничого сегменту – у ваших руках. Від вас залежить, чи матимемо ми змогу і надалі працювати, забезпечуючи робочими місцями себе і свої трудові колективи, сплачуючи податки і збори до місцевих і державної казни. Чи муситимемо закрити виробництва і піти світом з простягнутою рукою.

Законодавчі ініціативи, що прирівняли пиво до алкогольних напоїв, створили нові бюрократичні процедури та встановили однакову для всіх виробників вартість ліцензії на оптову торгівлю пивом – 500 000 грн/рік, поставили нас на коліна. Вартість ліцензії на оптову торгівлю є непосильною для малих пивоварень і, окрім того, що ставить нас у несправедливі конкурентні умови з великими пивзаводами, стала прямою загрозою для нашого подальшого існування як суб’єктів господарської діяльності. Річні обсяги продукції більшості з нас складають 5 000 – 20 000 гл, що у 100-660 разів менше, ніж у пивоварень-гігантів. Для прикладу, пивзавод «Оболонь Київ» виготовляє 13 200 000 гл пива на рік – це у 660 разів більше наших граничних обсягів; «Київський пивзавод» – 4 730 000 гл/рік – у 237 разів більше; «Запорізький пивзавод» – 4 070 000 гл/рік – у 204 рази більше і т.д.

Ми вкладаємо часточку душі в свою справу і віримо, що ви почуєте наш, можливо останній «передсмертний» крик. Задля створення гідних умов для розвитку крафтового пивоваріння в Україні за європейським зразком та забезпечення розвитку малого і середнього бізнесу у цьому сегменті вважаємо за необхідне:

Запровадження диференційованого підходу до визначення вартості ліцензії на оптову торгівлю пивом у залежності від обсягів виробництва. Зокрема встановити вартість ліцензії для малих пивоварень з обсягом виробництва до 20 000 гл/рік на рівні 50 000 грн/рік. Відповідний законопроект №4146 від 24.02.2016 «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» щодо ліцензування оптової торгівлі пивом» був внесений депутатом Верховної Ради України О. Дроздиком. Законопроект №4146 здобув підтримку Американської торгівельної палати в Україні, експерти якої вказують на європейську практику встановлення вартості ліцензії в середньому на рівні 3-5% прибутку від ведення діяльності.

Перегляд Верховною Радою запропонованого раніше податкового послаблення лише для пивоварень з обсягом виробництва до 3 000 гл/рік. Адже такий обсяг не відповідає реальним об’ємам більшості малих пивоварень. Таким чином законопроект №2971-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання виробництва та обігу пива» потребує доопрацювань у частині встановлення вартості ліцензії на оптову торгівлю пивом.

Наближення українського законодавства до норм Європейського Союзу в частині визначення граничних обсягів річного виробництва для малих пивоварень. Згідно з Директивою Ради 92/83/ЄЕС «Про гармонізацію структур акцизних зборів на алкоголь та алкогольні напої» від 19.10.1992, річний обсяг продукції незалежного малого пивоварного заводу не повинен перевищувати 200 000 гл. В Україні пропонуємо встановити межу на рівні 20 000 гл/рік.

Введення мораторію на підвищення ставок акцизу на пиво протягом 5 років. Нині ставка акциз на пиво становить 2,48 грн/літр, що перевищує мінімальні ставки аналогічного податку у Європейському Союзі і також є тягарем для пивоварів.

Максимальне спрощення процедур ліцензування, отримання дозволу на виробництво, атестації пивоварні.

Налагодження ефективної співпраці Міністерства аграрної політики та продовольства України, профільних комітетів Верховної Ради України з галузевими об’єднаннями малих пивоварів, посилення ролі асоціацій виробників.

Підвищення культури відповідального вживання пива серед населення України шляхом популяризації правильного споживання напою у відповідній для цього атмосфері та жорсткого контролю за обмеженням доступу до алкогольних напоїв неповнолітніх громадян.

З вірою в перемогу здорового глузду та справедливості,
представники малих пивоварень України –
учасники
першого Всеукраїнського форуму пивоварів та рестораторівИНТЕРНЕТ-МАГАЗИН
ЧИТАТЬ ЖУРНАЛ
наверх