В Україні в продажі з’явився столовий виноград вітчизняного виробництва
30.06.2020

Столовий виноград українського виробництва вже кілька днів активно продається на ринках країни. Виноград постачають невеликі господарства, які вирощують його під плівкою. Сезон столового винограду ранніх сортів відкритого ґрунту почнеться приблизно через 2-3 тижні.Про це повідомляє east-fruit.com.

«Дрібнооптова ціна реалізації винограду в Одеській, Запорізькій, Херсонській та Миколаївській областях сьогодні коливається в межах від 90 до 140 грн/кг (3,4−5,2 $/кг). На тлі високих цін на ягоди в цьому сезоні, ранній виноград користується непоганим попитом», — розповідають аналітики.

Для порівняння, Таджикистан і Узбекистан вже активно експортують ранній виноград з відкритого ґрунту (сорт «Чілгі»). Буквально кілька днів тому ціни на цей виноград в Таджикистані обвалилися до 0,5 $/кг, тому що його пропозиція різко зросла. В даний момент в Таджикистані температура повітря перевищує 40°C, тому виноград швидко дозріває.

«Україна, маючи схожі з Молдовою умови для обробітку столового винограду, є нетто-імпортером цих фруктів. При цьому Молдова експортує в рік більше 80 тис. тонн столового винограду», — додали експерти.

 КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх