Україна — лідер з постачання чорниці в Європу
20.01.2020

Чорниця дикоросла входить в ТОП-5 найпопулярніших наповнювачів для молочних продуктів. Про це розповіла Ірина Кухтіна, президент Асоціації «Ягідництво України».

«Молочні йогурти з ягідними наповнювачами з лохини та чорниці входять в ТОП-5 найпопулярніших наповнювачів для молочних продуктів у всьому світі. При цьому Україна є лідером з постачання чорниці в Європу. Крім чорниці, в лідерах стабільно знаходиться полуниця. Решта три позиції в фруктовому рейтингу змінюються, це можуть бути — персик, вишня», — зазначає експерт.

Чорниця дикоросла стала набирати популярність з 2000 років, і демонструвала стабільне зростання протягом наступних 15 років. Потім ринок наситився і стабілізувався, зараз дефіциту немає, але чорниця і раніше залишається улюбленою ягодою для світових споживачів, а Україна — номером один постачальником чорниці в Європу.

«Особливо популярна ця ягода в молочному бізнесі. Чорницю добре розкрутили в плані її користі для здоров`я, особливо зору — це був потужний маркетинг. Ягоду дізналися, вона стала популярна. Потреба в чорниці на рівні ЄС була висока, тільки „Данон“ закуповував 4 тис. т ягоди в 2011/12 роках, а поставляти її могли тільки невелика кількість країн — Україна, Білорусь, Польща, Росія», — додає Кухтіна.

Зазначимо, що Україна була номер один по поставці дикорослої чорниці, іноді поступаючись першістю Росії. З підприємствами-постачальниками велася робота — по нарощуванню обсягів та проведення специфікації.

«В результаті фірма „Рівнехолод“, одна із провідних компаній-постачальників, зробила значні інвестиції, наростила обсяги продажів, отримала специфікацію „молочки“ та змогла вийти на новий ринок маржинальності», — підкреслює Ірина Кухтіна.ИНТЕРНЕТ-МАГАЗИН
ЧИТАТЬ ЖУРНАЛ
наверх