У 2019 році садівники вносять тільки найнеобхідніші препарати, а ягідники не економлять
21.09.2019

Щоб отримати відмінну якість продукції, конкурентоздатну на світових ринках, передусім, необхідно використовувати оригінальні та якісні препарати для її вирощування

– Перевиробництво у садівничій галузі України у 2018 році та невпевненість у завтрашньому дні спричинили те, що цього року садівники вносять тільки найнеобхідніші препарати для догляду за
рослинами, – розповів журналу «Садівництво і Виноградарство. Технології та Інновації» директор компанії «Агрісол» Дмитро МИХАЙЛЮК. – Ми сподіваємося, що наступного року ситуація зміниться, тому що зараз для українських господарств відкриваються нові ринки. Аби вийти на них, потрібно вирощувати якісну продукцію, і саме цьому сприяє повна програма забезпечення рослин мікроелементами, зокрема, кальцієм, насиченість яким впливає на терміни зберігання і транспортування врожаю.

Унікальний продукт на українському ринку – Brexil Са (кальцій) компанії Valagro. Позакореневе підживлення цим препаратом сприяє підвищеному проникненню кальцію в листя, що забезпечує міцні квітконоси та рясне цвітіння. Brexil Ca використовують також для профілактики вершинної гнилі плодів. Напевно, це найефективніший листовий кальцій, що є на ринку, і це перевірено багаторічними дослідженнями.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Продуктивність яблуневих садів – справа технологій і комплексного їх застосування

На думку Дмитра Михайлюка, на експорт простіше сформувати партію ягід, ніж якісних яблук. Що стосується українського ягідного ринку, то загалом, як і раніше, він переживає період підйому, незважаючи на перевиробництво суниці садової та зниження цін на лохину. Ягідники «процвітають» завдяки орієнтації продажів на експорт, а також завдяки органічному сектору. У портфелі компанії «Агрісол» – майже двадцять препаратів, сертифікованих для органічного господарювання.

Для збільшення розмірів плодів, ягід, фруктів та овочевих культур у лабораторіях компанії Valagro розробили біостимулятор росту BENEFIT PZ. Цей інноваційний препарат стимулює швидкість ділення та появи нових клітин після утворення зав’язі та в період активного росту плодів. Це дозволяє збільшити їхній розмір природним шляхом, не погіршуючи смакових та технологічних властивостей. Щоб підвищити рівень цукрів, можна використовувати біостимулятор SWEET, який прискорює біохімічні процеси дозрівання без використання синтетичних гормонів. Для достигання плодів потрібно побільше калію, забезпечити ним рослини допоможе препарат Сульфат калію Solutopasse.

Для виноградарства нині актуальний органічний біостимулятор MC Cream – універсальне добриво з ефектом стрес-стимулятора для позакореневого підживлення. Його використовують для зав’язування винограду. MC Cream створений на основі активних фітоекстрактів, витягнутих з водорості Ascophyllum nodosum, спеціально призначених для стимулювання метаболічної активності рослин,
фотосинтезу та підвищення врожайності.

Щоб збільшити розмір ягід, виноградарі використовують не тільки BENEFIT PZ, також вносять SWEET, Brexil, Megafol. Достатньо цікавий продукт для виноградників – KENDAL-3, який діє як біофунгіцид. Завдяки наявності в його складі особливих органічних добавок (олігосахаридів і фітоалексинів), крім поживних речовин (азоту і калію), препарат значно підвищує опірність рослин захворюванням. На винограді цей препарат демонструє дуже гарні результати.

У зв’язку зі змінами клімату до лінійки Valagro додаються нові препарати, коригується дія вже випробуваних засобів захисту. Як зазначає Дмитро Михайлюк, через нестабільність погодних умов і в Україні, і в Європі садівники недобирають більш ніж 30% врожаїв. Тому при ранніх та пізніх заморозках, а також при затяжних
опадах рекомендується Megafol – антистресовий препарат номер один в Україні.

– Як свідчать дослідження біостимулятора Megafol, його застосування активує гени рослин в чотирнадцять разів, – наголосив консультант компанії «Агрісол» Олександр БИКОВСЬКИЙ. – На легких ґрунтах при стресових ситуаціях вимиваються макро- та мікроелементи (передусім, блокується залізо, магній, цинк), на важких ґрунтах, як правило, відбувається порушення ґрунту, не вистачає кисню. Отже, при нестабільній погоді потрібно допомагати рослинам і підгодовувати їх. І обов’язково треба враховувати час застосування антистресових препаратів: у сонячну погоду сади та ягідники варто обробляти тільки ввечері.

630

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх