Технологія успіху: боротьба з розстріскуванням черешні
13.01.2020

Черешня – улюблена і дуже поширена на споживчому ринку культура. Однак у Північній півкулі є чимало викликів, які обмежують можливості вирощування черешні. Нестабільність погодних умов змушує садівників вкотре замислитися, чи готові вони до природних катаклізмів, зокрема, надмірних опадів. Отже, яким був сезон черешні 2019 року?

На початку сезону в Іспанії, Угорщині, Польщі та Україні декілька разів спостерігалися заморозки. В Італії дощі під час цвітіння вплинули на запилення та зав’язування плодів, що спричинило низький урожай черешні (за винятком областей у горах, де цвітіння відбувалося пізніше). Деякі регіони Іспанії та південної Франції постраждали від сильних вітрів (до 144 км/год), які не дозволили виробникам провести ефективне обприскування, а також пошкодили плоди черешні.

Сильні вітри у цих регіонах стають дедалі більшою проблемою: інтенсивні та тривалі, вони перешкоджають проведенню обприскувань навіть вночі, тому багато виробників відстали від запланованих термінів застосування засобів захисту насаджень. Крім того, з наближенням початку збору врожаю розпочалися дощі у Каліфорнії, Іспанії, на півдні Франції, в Італії та навіть в Угорщині. Це спричинило розтріскування ранньостиглих сортів черешні.

Продовження статті читайте у журналі "Садівнитцво та Виноградарство.ТІ" №6 (19). Оформити передплту на видання можна ТУТ.

 

554

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх