Створення промислового саду волоського горіха на прикладі об’єднаної територіальної громади
11.01.2021

АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОЄКТІВ ДЛЯ ОТГ

Україна має унікальний природно-ресурсний потенціал, який використовує неощадливо і неефективно та потребує його охорони в умовах зміни клімату, посилення антропогенного впливу й ринку земель сільськогосподарського призначення. Проблема низької ефективності використання земельних ресурсів в умовах глобалізації світової економіки потребуватиме вже з 2021 року в Україні інституційного (контроль
якості землі під час ринкових операцій з купівлі, обміну тощо) та соціо-еколого-економічного обґрунтування раціонального використання природного капіталу громади (земельні ресурси задля постійного отримання доходу), враховуючи національні та світові стандарти на продукти харчування. За таких умов економічно доцільно та інституційно необхідно обґрунтувати економічно оптимальне використання земельних ресурсів задля забезпечення економічної ефективності їхнього використання як бізнеспроєкту.

Сьогодні постає питання економічної ваги: формування оптимальних під умови ОТГ земель сільськогосподарського природокористування, зокрема землекористування і території як ресурсу. Така проблема вирішується через соціо-еколого-економічне обґрунтування інноваційних проєктів, наприклад в органічному землекористуванні й налагодженні відповідної переробки сировини. У сфері агропромислового комплексу інноваціями в наш час є наукове обґрунтування збалансованого використання земельних ресурсів, урахування зміни кліматичних і природних факторів в агропромисловому розвитку економіки регіону та, зокрема, особливостей географічного розташування ареалів вирощування садів із районованих сортів волоського горіха і фундука (або інших нішевих та високорентабельних культур).

Петро СКРИПЧУК, професор НУВГП

Продовження читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

1849

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх