Столовий виноград в Україні: сортовий, якісний, смачний, здебільшого сезонний
01.02.2020

Великі українські виноградники, практично винищені у 90-х, так і не відновлені. Натомість продукція з дрібніших, насаджених ентузіастами впродовж останніх двадцяти років, потерпає від нашої неуваги, адже споживаємо ми переважно імпортний виноград. Тож про присмак розвитку галузі столового виноградарства від її подвижників – читайте далі.


БІЗНЕС ЧИ УЛЮБЛЕНЕ ХОБІ?

Коли йдеться про бізнес, починай зі збуту, кажуть досвідчені люди. Хтось з них має кілька десятків гектарів насаджень і експериментує з технологіями зберігання, хтось основну увагу приділяє новим селекційним сортам, а інші ці сорти створюють. І всі кажуть: коли людина купує саджанець, вона вже повинна знати, торгуватиме ягодами (на свіжому ринку чи для переробки), вирощуватиме грона для власного споживання чи колекціонуватиме гібридні форми. На цих трьох сегментах виноградарства наголошує, зокрема, представниця фермерської родини «Виноградник Юліних» Ольга ГНАТЮК. І додає, що не менш важливо розуміти, чого потребує ринок.

Щодо самого винограду, то великим попитом, особливо влітку, користуються столові сорти, які вирощують спеціально для споживання у свіжому вигляді. За обсягом валового виробництва і споживання столовий виноград посідає п’яте місце в світі після яблук, груш, персиків і цитрусових.

– У структурі виноградних насаджень України майже 89% площ закладені технічними сортами, а 11% – столовими, – зазначає заступник директора з наукової роботи Інституту виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова Ніна МУЛЮКІНА. – Культура вирощування столового винограду порівняно з технічним відрізняється високою рентабельністю і дозволяє протягом 3-4 місяців проводити відвантаження продукції з поля за умови науково-обґрунтованого конвеєра. До столових сортів винограду висувають високі вимоги. Важливе значення має зовнішній вигляд грона – ошатність ягід у поєднанні з їхнім великим розміром. Не випадково італійці кажуть: «Виноград спочатку їдять очима».

Продовження статті читайте у журналі "Садівнитцво та Виноградарство.ТІ" №6 (19). Оформити передплту на видання можна ТУТ.

 КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх