Спеціалізована техніка для виноградників: чотири дні замість місяця роботи
04.10.2019

Науково-практичний семінар «День сучасних технологій виноградарства» відбувся в Одеській області на базі виноробні «Колоніст». Її засновник та власник Іван ПЛАЧКОВ представив виноградарям і виноробам південних районів Одеської області спеціалізований італійський комплекс для обробки винограду. Регіональний захід зібрав майже шістдесят місцевих виробників, об’єднаних спільною метою – вирощувати якісні грона та виробляти з них добре вино. Під час семінару, зазначає організатор дійства, на плантаціях ТМ «Колоніст» разом з компаніями-представниками Smartagro in UA був презентований сучасний спеціалізований комплекс для обробки виноградників

Техніка торгових марок Carraro та Orizzonti, а це транспорт та навісне обладнання, уже випробувана на площах «Колоніста». Як розповів Іван Плачков, комплекс зарекомендував себе дуже добре, значно покращивши процес догляду за насадженнями. І, що не менш вагомо, замінив ручну працю на механізовані виважені процеси. За чотири дні роботи, підрахували на підприємстві, один тракторист за допомогою спеціалізованого обладнання виконав роботу, яку десятки людей вручну виконували майже місяць.

– Виноградарі мали змогу побачити, як працює спеціалізований трактор Carraro, особливістю якого є правильна трансмісія. Він має дуже багато варіантів швидкості руху, і коли ми обчеканюємо ряди, то чим повільніше їде трактор, тим чіткіше можна контролювати ситуацію і якісніше виконувати чеканку. До того ж агрегат, як могли переконатися учасники семінару, на відміну від звичайного трактора легкий, зменшує глибину колій, тому менше навантажує ґрунт, залишаючи йому здатність краще засвоювати воду та повітря. Оскільки щосезону механізм проходитиме кожним рядком по 20-30 разів, його вага – досить важливий аспект для садків та виноградників. Зазвичай трактори порівнюють за кінськими силами, але це не так актуально для садів. Бо тут визначальною є не потужність, а точність роботи. А за це відповідає спеціалізована гідравлічна система, і вона в цьому тракторі дуже потужна – 100 літрів на хвилину. В
аналогах – 18-25 л, а у Carraro – аж 100! Для чого? Гідравлічна система забезпечує роботу гідравлічної навіски на трактор: якщо ми чеканимо наші сади, то чим потужніша у нас гідравлічна система, тим ефективніші будуть машинки. Це найголовніше в таких спеціалізованих тракторах. І не менш важливий момент полягає в тому, що цей трактор має амулаговану кабіну, яка справді захищає оператора від потрапляння хімічних препаратів під час обприскування.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Как максимально использовать полезные свойства винограда: опыт «Колониста»

Присутнім на семінарі продемонстрували, як працює причіпне обладнання та насадки. Приміром, чеканочна машина, що видаляє пагони з виноградників, Shark – чизельний культиватор, як його називають на Одещині, котрий вирівнює ґрунт після того, як робиться операція, і завдяки великому барабану позаду додає комплекту трактор+культиватор стабільності. Не менш важливий і пристрій для міжстовбурової обробки виноградників. Він має багато насадок, але у «Колоніста» їх п’ять, і кожна з них в рази пришвидшує догляд за виноградником. Ніж з датчиком обробляє всю пристовбурову частину: зрізає коріння бурянів, не даючи можливості розвиватися їхній кореневій системі; плуг прибирає до глибини 25 см верхнє коріння, бо ж задля якісного урожаю мікроелементи, якими живиться рослина, повинні йти з глибини. Диски «культ» дозволяють на великій швидкості позбутися невеликих бурянів, це відносно нові технології в світі, ними
користуються в Італії та Франції.

Декілька разів на рік після чеканки або інших операцій виноградарям потрібно вимітати листя з міжстовбурового простору на середину міжряддя, і в цьому допоможуть мітли. І п’ята навіска, так звана шмигувальна машина, прибирає молоді пагони, які з’являються посередині чи знизу стовбура, і не дають рослині правильно розвиватися.

Інноваційна техніка швидко та ефективно виконує операції, дає можливість збільшити кількість обрізок в саду і поліпшити тим самим якість урожаю.

– Нам залишилося зібрати врожай, а ми це робимо вручну, – зауважив Іван Плачков, – а також правильно підрізати лозу восени, і без людей нам не обійтися. Проведений для виробників науково-практичний семінар – тільки один із багатьох, запропонованих для виноградарів. Ділитися новинками стає доброю традицією у галузі. У південній частині Одеської області зосереджено найбільше виноградників. Аби виробляти товарні партії однорідної якісної конкурентоспроможної продукції, місцеві господарі, котрі здебільшого займаються виноградарством та виноробством з діда-прадіда та об’єднуються навколо технологій.

Оскільки спеціалізована техніка для оброки виноградників, представлена у виноробні «Колоніст», є
унікальною і спроможна здійснити догляд за рослинами на великих площах, то господарі зацікавилися перспективою залучати її у свої господарства. Сучасні технології, кажуть вони, з одного боку, вирішують питання догляду за насадженнями, з іншого – капіталізують підприємство.

873

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх