Швидкоплідний і бокоплідний волоський горіх: історія, селекційне покращення, перспективи вирощування
13.07.2020

Володимир МЕЖЕНСЬКИЙ, д. с.-г. наук, професор кафедри садівництва ім. проф. В. Л. Симиренка Національного університету біоресурсів і природокористування України

Волоський горіх (Juglans regia) належить до найважливіших горіхових культур у світі. Інтродукований в Україні понад тисячу років тому він знайшов тут другу батьківщину. Декілька мільйонів дерев волоського горіха забезпечують Україні місце в шістці найбільших виробників горіхів у світі та перше в Європі, якщо не враховувати Туреччину, яка вирощує більше горіхів, але в азійській частині країни.

Волоському горіху, який тисячоліттями розмножували насіннєвим шляхом, притаманний високий рівень гетерозиготності, що виражається в значній мінливості за багатьма ознаками та властивостями. У популяціях сіянців можна виявити безліч форм, які різняться за розмірами, формою і якістю горіхів, особливостями росту та розвитку.

Серед цінних господарських ознак особливе значення мають скорочений ювенільний період і бічне (або латеральне) плодоношення. Ювенільний період – це той час, який повинен пройти у своєму житті кожний сіянець, доки не перейде до генеративної фази розвитку. За бічного плодоношення плоди зав’язуються не
тільки на верхівках пагонів, а й на пагонах, що розвиваються з бічних бруньок, розташованих нижче верхівкової. Це значно збільшує продуктивність таких дерев порівняно зі звичайними формами. Швидкоплідність і бокоплідність часто поєднуються разом.

Ознайомитись з продовженням статті можна у випуску №1 (8) журналу "Горішник".

Оформити передплату ви можете за тел.: +38 (0362) 60 88 21

Або зв`язатися з менеджером за тел:

+38 097 968 95 16,

+38 096 491 66 92,

+38 095 921 04 33

Чи надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.netКАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх