Сад з історією та перспективами. Як у господарстві на Хмельниччині поступово оновлюють насадження та експериментують з методами догляду
21.12.2020

Щоб успішно займатися садівництвом, варто не лише слідкувати за найновішими технологіями і втілювати актуальні напрацювання та рекомендації, а й використовувати той досвід, який корифеї цієї справи напрацьовували десятиліттями. Часи змінюються, проте деякі традиції залишаються сталими. Саме тому підприємства, де господарюють з діда-прадіда, мають не лише багату історію, а й вагому скарбничку знань, яка допомагає вибудовувати власну стратегію роботи, засновану на поєднанні сучасних технологій та практичного досвіду. ТДВ «Городоцьке», що на Хмельниччині, – саме з таких легендарних господарств, адже працює близько сімдесяти років. Кардинальні зміни в суспільно-політичному житті позначилися й на історії підприємства. Однак незмінним залишалося прагнення до вдосконалення справи та поступового її розвитку без сторонньої допомоги, зауважує керівник ТДВ «Городоцьке» Андрій БИТИЙ, розповідаючи про реалії роботи господарства у нинішніх умовах.

ЯБЛУКА – В ПРІОРИТЕТІ

За сімдесятилітню історію ТДВ «Городоцьке» пережило чимало змін. Спочатку господарство працювало
як плодорозсадник, згодом його реорганізували в радгосп. Після розвалу СРСР підприємство отримало
статус відкритого акціонерного товариства. Вкотре він змінився за часів президентства Ющенка: відтоді
підприємство працює як товариство з доданою відповідальністю. Нині у господарстві обробляють 1650 га орних земель, ще на 170 га росте яблуневий сад, а на 15 гектарах вирощують ягоди. Сади були закладені дуже давно, тому в господарстві активно оновлюють насадження.

– Свого часу дуже багато насаджень було закладено із застосуванням методів, які вже застаріли. Відповідно, сортове наповнення яблуневих садів, закладених ще за радянських часів, також не надто сучасне. Саме тому ми оновлюємо насадження – зроблено це на 70–75%. На наших оновлених плантаціях дерева висаджені в середньому через 3,5 метра. Натомість на ділянці, яку оновлюємо, насадження закладаємо за схемою через 3,2 метра, щоб досягти максимального ущільнення. Це інтенсивне садівництво, до якого прагнемо, – розповідає Андрій Битий.

У саду ТДВ «Городоцьке» ростуть в основному яблуні, на яких і спеціалізується господарство. Насадження груші займає лише близько трьох гектарів. Утім, цю культуру вважають неперспективною, оскільки перепоною до отримання бажаних прибутків є специфічність зберігання плодів груші, тож площі під нею поступово зводитимуть до нуля.

– Процес зберігання яблук можемо контролювати краще, а от груші більш непередбачувані. Одного дня вони ще тверді та кондиційні, а іншого – вже розм’якають. Саме тому ризикувати не хочемо. До того ж попит на грушу не такий сталий і високий, як на яблуко. Вирощуємо найбільше яблук італійського сорту Пінова, а також сортів Гала, Голден і Айдаред. Також маємо 25 гектарів насаджень ресортів. Це ті сорти, які можуть відповідати екологічним стандартам так званого екосаду, якщо займатися цим напрямом ретельно і послідовно, – зазначає керівник господарства.

Продовження читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

456

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх