Ростити сад з вірою у краще. Як садівникам з Черкащини вдається захистити сад від примх погоди та втримати стабільність бізнесу у період карантину
11.09.2020

Щоб виростити сад, який згодом дасть змогу отримувати щедрий урожай, потрібно багато працювати і не брати до уваги перепони, яких на шляху в українського садівника виникає чимало. У ТОВ «Біопродукт», де вирощують низку плодових і ягідних культур, а також горіхи, дотримуються саме такої позиції. Поступово розширюючи територію свого саду, підприємство дбає не лише про кількість, а й про якість. А для того, щоб згодом мати змогу обрати оптимальні варіанти планування саду, практикують кілька схем посадки плодових дерев і вирощують різні сорти плодових культур, розповідає керівник ТОВ «Біопродукт» Олексій ЛАРІН.

НЕ ГОРІХОМ ЄДИНИМ
Зараз на підприємстві, яке працює в Умані на Черкащині, сад росте на 30 гектарів землі. Проте згодом його планують розширити ще на 10 гектарів. Уже найближчим часом там збиратимуть перші врожаї на горіховій плантації, висадженій 2016-го. Звісно, на горіх у ТОВ «Біопродукт» покладають певні надії. Тим паче, що саджанці свого часу висадили за різними схемами, тож після отримання врожаю можна буде порівняти результати.

– Спочатку ми планували закласти аж 100 гектарів горіхового саду. Однак згодом через відсутність якісного садивного матеріалу зупинилися на меншій площі, засадивши горіхами 20 гектарів. Поки що спостерігаємо за садом, адже горіх до промислового плодоношення росте не менше п’яти років. Садивний матеріал купували молдовського виробництва. Французькі саджанці брати не ризикнули, оскільки до нашого клімату вони не адаптовані і, як правило, вимерзають у холодну пору року. Класичні сорти вирощуємо за схемою посадки 10х10 м, а ще частину займає сад більш інтенсивного типу, висаджений за схемою 8х6 м. Тому, коли дерева почнуть плодоносити, зможемо зробити власні висновки щодо ефективності таких схем, – розповідає Олексій Ларін.

Утім, сподівання у господарстві покладають не лише на горіхи. Приказка про те, що яйця потрібно розкладати у різні кошики, тут доволі актуальна. Ще 2014-го у ТОВ «Біопродукт» висадили сливи та груші, а через три роки сад поповнився малиновою плантацією. Спочатку купували саджанці плодових дерев вітчизняного
виробництва, однак через нестабільність якості та неможливість виробити необхідну кількість матеріалу звернулися до садивного матеріалу іноземного походження. Цьогоріч садивний матеріал груші та черешні придбали вже у ТОВ «Розетта Агро», попередньо побувавши у садах колег і оцінивши високу якість їхньої продукції. Ця компанія представляє нідерландський розсадник Fleuren.

Продовженея статті шукайте у журналі "Садівництво і Виноградарство.ТІ" №3 (22)

Оформити передплату ви можете за тел.: +38 (0362) 60 88 21

Або зв`язатися з менеджером за тел:

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.comЛариса Товкач, тел.+38 0979689516,

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 7682, reklama.nti@ukr.net

466

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх