Рекордне виробництво яблук в Польщі вплине на ціни в Україні
13.04.2018

Польща в поточному році збере близько 4,5 млн тонн яблук, що буде новим рекордом виробництва. Більше половини яблук піде на переробку, і ціни на них будуть невисокими. Про це повідомляє експерт садівництва Польщі, професор Еберхарда Макоша, передає прес-служба Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

На думку професора Макоша, обсяги експорту сягнуть 1,3 млн тонн, але експортувати продукцію буде не так просто.

Він також обіцяє нелегкий сезон для виробників яблук низької якості. Як приклад, він наводить ситуацію в сезоні 2016/17 років, коли Польща зібрала 4 млн тонн. Тоді лише 25% яблук принесло прибуток, а 75% продавалися по ціні, що була нижче собівартості виробництва. В цьому році, на його думку, ситуація погіршиться.

Українські садівники, на думку фахівців УПОА, також відчують негативний вплив від збільшення конкуренції на європейському ринку яблук, за умови, що не буде особливих природних катаклізмів.

«Єдиний спосіб утримати ціни для нас — це різке збільшення обсягів експорту якісних яблук, особливо на ринки Південно-Східної Азії, де ціни на цю продукцію є досить високими», — зазначають експерти.

Нагадаємо, що в Україні створять кооперативну експортну платформу, яка вже в поточному сезоні може почати відвантажувати яблука на експорт.Читайте також:

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх