Підтримка держави не сприяє розвитку ягідництва, - експерт
15.10.2019

У поточному сезоні зросли ціни практично на всі свіжі ягоди в Україні. Однак з такими даними готовий посперечатися директор ТОВ “Кооператив Агровесна” Олександр Ткачук, за його словами суницю садову цьогоріч продавали практично за тією ж ціною, що і минулого року – 35 гривень/кг, при тому, що ціни і зарплати за рік збільшилися.

– Перша і основна проблема – це відсутність купівельної спроможності у населення. Друга – нестача вільних рук на виробництві, не вистачає збирачів ягід, механізаторів і т.д. Третьою проблемою можна назвати подорожчання інвентарю, комплектуючих, системи зрошення, засобів захисту рослин, добрив тощо. Тому багато підприємств, які приходять на ринок м’яких ягід (малини і суниці садової), зазвичай, банкрутують на 3-й або 4-й рік існування. Я виходжу з ситуації в нашому кооперативі. У нас 17 виробників і половина з них на межі банкрутства. Вони приносять свої гроші, щоб оплатити “хімію”, зарплату робітникам і т.д, - каже спеціаліст.

Крім того Олександр Ткачук зауважує, що підтримка держави сумнівна.

"Програма компенсації вартості саджанців хоч і працює, проте це не сприяє розвитку ягідництва: кількість площ під ягоду збільшується, але інфраструктура її зберігання, доробки та реалізації відсутній. Відбувається перенасичення ринку неякісною продукцією. Тому однією рукою держава як би допомагає, а інший – “топить” стабільних виробників, оскільки новачки демпінгують на ринку. Краще б держава направляло ці кошти на розвиток інфраструктури, доопрацювання, переробки, заморозки ягід, як в яблучному виробництві, де були спочатку програми на саджанці, а потім і на холодильники. При цьому для яблук потрібен холодильник на 10-20 тисяч тонн, а для ягід – всього 10-20 тонн, максимум 50".ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИН
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх