ПЕРСПЕКТИВНІ НЕ ЛИШЕ ДЛЯ ПІВДНЯ. Чому на Львівщині щороку збільшуються площі персикових садів
25.11.2020

Ще донедавна персики вважалися «південним» фруктом, і в інших регіонах України їх вирощували хіба що садівники-аматори. Нині ж ситуація змінилася кардинально: нові насадження персиків й абрикосів щороку з’являються у різних областях України. Лише у Мостиському районі на Львівщині зараз росте близько 50 га персикових садів, розповідає садівник Любомир СТЕЛЬМАЩУК. Свою першу персикову плантацію він посадив у 2003 році. Відтоді займається вирощуванням персиків, абрикосів та інших фруктових дерев у власному саду в с. Твіржа Мостиського району й у ФГ «Еко-Ягода» (м. Мостиська).

ПЕРСИКОВИЙ САД ЩОРОКУ РОЗРОСТАЄТЬСЯ
Нині Любомир Стельмащук має понад п’ятнадцятирічний досвід вирощування персиків у кліматичних умовах Львівської області та стійке переконання у тому, що персик – культура, перспективна для цього регіону.

– У 2003 році, коли з’явилася ідея посадити сад, почав їздити Україною та Польщею. Один польський садівник порадив, окрім яблуні, посадити такі нетрадиційні на той час культури, як персики й абрикоси. Ми таки ризикнули, і в 2003 році посадили пів гектара персика. Попри пересторогу, насадження перезимували добре,і в 2004 році дали перші плоди. Надихнувшись успіхом, ми щороку збільшували насадження. А в 2009-му я почав займатися ще й розсадництвом. Саджанці шукав у різних місцях, намагаючись збільшити різноманіття сортів. А згодом, у 2014 році, розпочав садити власний сад, – розповідає про історію свого захоплення Любомир Стельмащук.

Для Мостиського району персикові сади – вже давно не екзотика. Їх успішно вирощують у кількох господарствах. Нині приватне підприємство Любомира Стельмащука вирощує сад на 4 гектарах, з яких 2 га займають насадження персика. Натомість у господарстві «Еко-Ягода», де зараз працює садівник, ростуть 20 га персиків і 8 га абрикосів.

Сорти персика підбирали методом проб та експериментів, розповідає садівник. Адже районованих для Львівщини різновидів на той час не було. Перші саджанці разом з однодумцями купували у Польщі, привозили й з інших країн. А потім не лише самостійно забезпечили власні потреби у садивному матеріалі, а й почали його реалізовувати.

– Спочатку з Польщі привозили готові саджанці, а згодом – підщепу. Шукали живці для прищеплювання, і з часом ми вже вирощували багато сортів з США, Італії, Франції. Лише торік спробували внести до реєстру два сорти – Мостиський і Мостиський Діамант, оскільки вони з’явилися у наших умовах і добре себе проявили. Втім, садимо різноманітні сорти, аби випробувати їх у наших умовах. Звісно, певні саджанці не приживаються. Однак якщо сорт адаптується до клімату західної України, ми його розмножуємо, оскільки він вартує уваги, – розповідає Любомир Стельмащук.

Продовження читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

877

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх