Оприлюднено звернення садівників до уряду з вимогою не ліквідовувати їхню підтримку
01.10.2019

Садівники, галузеві громадські організації та профільні асоціації звернулися до уряду з вимогою не ліквідовувати їхню підтримку. Про це повідомила прес-служба всеукраїнської громадської організації «Українська горіхова асоціація».

Галузеві громадські організації та асоціації, використовуючи своє законодавче право у формуванні та реалізації державної політики, звернулися до Верховної Ради з метою передбачити в бюджеті 2020 року подальшу ДІЮ БЮДЖЕТНОЇ ПРОГРАМИ 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними».

Кабінет Міністрів надав до Верховної Ради Проект бюджету на 2020 рік без бюджетної Програми 2801350. З огляду на, що ліквідація однієї з успішних програм підтримки АПК негативно позначиться на подальшому розвитку садівництва.

«Лобіювання відновлення фінансування однієї з успішно діючої державної програми – це, мотивований інтересами економіки країни, відкритий та абсолютно прозорий пошук збалансованого вирішення проблем галузей.Лобіювання в розвинених країнах є інструментом співпраці і комунікації, і це невід’ємна практика сучасної держави. У нашому випадку, ми відстоюємо інтереси садівничої і виноградно-виноробної галузей України, які найбільш стрімко та динамічно розвиваються.»,- коментує Геннадій Юдін віце-президент ВГО «Українська Горіхова Асоціація».

Скан-копія підписаного громадськими організаціями та асоціаціями садівничої і виноградно-виноробної галузей України СПІЛЬНЕ ЗВЕРНЕННЯ до Верховної Ради України:

 

 

Спільне звернення до Верховної Ради підписали:
1. Асоціація «УКРСАДПРОМ»
2. Всеукраїнська громадська організація «Українська горіхова асоціація»
3. Асоціація «Ягідництво України»
4. Українська корпорація по виноградарству та виноробній промисловості «Укрвинпром»
5. Всеукраїнська Асоціація виробників продукції садівництва і виноградарства
6. Громадська спілка «УКРСАДВИНПРОМ»
7. Асоціація хмелярів України

Так, на думку профільних асоціацій, вищевказані галузі, в умовах ринкової економіки, є одними з найбільш перспективних і рентабельних галузей агропромислового комплексу України.

Бюджетна програми 2801350 є СТРАТЕГІЧНОЮ ПРОГРАМОЮ та надає стрімкий вектор у подальшому розвитку галузей в середньо- і довгостроковій перспективі, як з точки зору експортної орієнтованості, так і з розвитку внутрішнього ринку садівництва та виноградарства.

“Враховуючі природно-кліматичні умови України, створення перспективних високорентабельних садів має величезні можливості для подальшого зростання, що, в свою чергу, дасть можливість освоєння високомаржинальних напрямків агровиробництва, формування ланцюгів доданої вартості, кооперації, розвитку сільських територій, підтримки аграрних виробників.”,- йдеться в повідомлені.КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх