Одеські фісташки: міф чи реальність?
20.01.2020

Фермер Андрій ПЕТКОВ з міста Ізмаїл на Одещині заклав перший в Україні фісташковий сад площею 1,5 га. За словами садівника, сіянці, які були висаджені в полі, «перебувають на повному  самозабезпеченні»: без поливу, добрив і хімпрепаратів. Як живеться «щасливим горіхам» на півдні України – читайте далі у репортажі журналу «Садівництво і Виноградарство. Т.І.».


УКРАЇНСЬКА ФІСТАШКА З УЗБЕКИСТАНУ

Сіянці виростив із насіння, завезеного з Узбекистану, обрав саме цю країну, тому що за температурним режимом умови вирощування дерев там близькі до наших, – стверджує Андрій Петков.

– У нас температура піднімається до 38-40 °C в тіні, часто такі явища літом трапляються і там. А фісташка, яка росте на полі, цілком пристосована до таких умов вирощування. Цьогоріч підливав насадження всього один раз – коли засаджував нову ділянку. І хоча у нашому регіоні майже півтора місяця не було дощу і висохла трава, фісташка вижила – стояла, немов «бойовий солдатик». Таким чином стимулюю розвиток кореневої системи, – розповідає господар. – Фісташка славиться потужною стрижневою кореневою системою, яка може сягати до 15 метрів у глибину і самостійно добувати собі воду. Звичайно, в найближчому майбутньому планую провести на поле зрошення, тоді будемо поливати.

Для того щоб мати сортовий матеріал, який може вижити в наших умовах, декілька саджанців було закуплено у Німеччині. Тим паче, на вигляд їм років 3-4, і поки що маю лише сорти Керман (жіночий) і Петер (чоловічий). Ці дерева цьогоріч навіть починали цвісти, але, на жаль, весняні приморозки трохи оббили цвіт, хоча зелене листя залишилось. Якщо вони переживуть зиму – буде чудово. Є сіянці, посаджені з насіння групи великоплідного походження (Іран, Каліфорнія). Одним словом, будемо чекати, поки вони почнуть плодоносити. Тоді й побачимо, яким буде плід – малим чи великим.

Продовження статті шукайте у журналі "Садівнитцво та Виноградарство.ТІ" №6 (19). Оформити передплту на видання можна ТУТ.

 КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх