Об’єднати зусилля для успіху: як працює кластер Ukrainian Fresh&Frozen Products та ТОВ «Малин Фекторі»
29.07.2020

Споживач завжди правий і заслуговує на якісний продукт. Це золоте правило допомагає виробникам плодово-ягідної галузі бути успішними як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Але на певних етапах ланцюжка «від поля до столу» у садівників можуть виникати труднощі через особливості продажу та відсутність досвіду у певних нішах, які дозволяють підвищити конкурентну спроможність вирощеного. Ось тут і час, з одного боку, обрати свій сегмент і досягти у ньому професіоналізму, а з іншого – об’єднатися з колегами, щоб не тільки виробити якісну продукцію, але й отримати за неї гідну ціну, а в підсумку – вигідний бізнес європейського зразка. Практичні поради – неоціненний скарб, і саме досвідом співпраці та кооперації сьогодні ділиться ініціатор створення кластера Ukrainian Fresh&Frozen Products та засновник ТОВ «Малин Фекторі» Іван КОТЯШ.

ВЗАЄМОВИГІДНА СПІВПРАЦЯ

Для початку варто зазначити, що навколо кластера згуртувалися здебільшого виробники Вінницької, Житомирської та Київської областей, а також з інших регіонів України. Власне, для чого об’єднуватися? На це запитання в Івана Котяша є проста відповідь: для отримання вигоди, для того, щоб найкраще представити на ринку і найвигідніше продати якісну продукцію, вирощену середніми та малими фермерами.

Йдеться, передусім, про суницю садову, малину, ожину, лохину і навіть жимолость. Загалом кластер, вважає Іван Котяш, – це співпраця між партнерами, котра передбачає застосування принципів стратегії win-win, коли обидві сторони отримують вигоду від взаємодії.

– Сотні вітчизняних виробників уже навчилися вирощувати ягоди та фрукти, але не кожен з них має змогу спрямувати свою увагу на переробку чи на торгівлю, бо це зовсім інший бізнес. Дрібні виробники навіть за великого бажання не можуть забезпечити виконання умов, необхідних для співпраці з великими торговими мережами. Малі обсяги продукції, відсутність стабільності та асортименту, сезонність – усі ці фактори стають на заваді такому співробітництву. Якщо взяти, до прикладу, продаж фермерської продукції у супермаркетах і мережах, то він передбачає укладення конкретних договорів з масою умов, щоденну співпрацю з менеджерами торговельних мереж і виконання умов торгівлі – в цьому і полягає складність.

У цій сфері важливі деталі: якщо, приміром, вхідна температура ягоди на рампі не відповідає вказаній у договорі, її можуть не прийняти (навіть якщо продукція виглядає ідеально). А це збитки для постачальника. Температура – лише один із пунктів, а є ще ба- гато інших: терміни постачання, обсяг, фасування, асортимент... Продукція виробника, котрий спробує пройти цей шлях одноосібно, швидше за все, не потрапить на вітрини магазинів. Тому фермерам вигідно, щоб збутом їхньої продукції займалися менеджери кластера.

За деталями звертайтесь: Іван Котяш, 067 538 1920 

 

Ознайомитись з продовженням статті можна у випуску №2 (21) журналу "Садівництво і Виноградарство. ТІ".

Оформити передплату ви можете за тел.: +38 (0362) 60 88 21

Або зв`язатися з менеджером за тел:

+38 097 968 95 16,

+38 096 491 66 92,

+38 095 921 04 33

Чи надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

 

780

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх