Нестандартний підхід: рахувати витрати за максимумом, а прибутки – за мінімумом
01.07.2020

Чи замислювалися ви коли-небудь, що робить садівника успішним? Ідеальний урожай, стрімкий дохід чи широкі експортні можливості? А може, все разом?

Напевно, говорити про значні досягнення легше агрохолдингам або ж чималим господарствам, які мають фінансову підтримку, величезну команду та певні важелі впливу у галузі. А що, якщо ти звичайний садівник у своєму селі? Маєш кілька гектарів орендованої землі, працюєш з рослинами сам чи з родиною і найчастіше розраховуєш на власні сили? Таких ентузіастів в Україні стає все більше. І саме їхні історії надихають і дають сили.

Ми завітали у фермерське господарство «Сад Михальчуків», яке розташоване у смт Мар’янівка Горохівського району на Волині. Його власник Василь Михальчук – людина неабиякого ентузіазму й віри, він переконує, що успіх садівника ніколи не обмежується удачею і талантом. Про досвід, помилки та секрети власної справи – читайте далі у нашому інтерв’ю.

НА СТАРТ, УВАГА – ОЖИНА!

Василь Михальчук володіє більш ніж 2 десятками спеціальностей, має ветеринарну освіту, багато років віддав армії, але 15 років тому звільнився в запас. І хоча працював у різних сферах, накопичував досвід і фінанси, але подумки вирощував власний сад.

– Перше, що я завжди раджу тим, хто хоче розвивати свій бізнес у садівництві, – кілька років пожити з думкою, що ти вже маєш сад. Працювати з рослинами не так то й просто, як може здатися спершу. А коли твій сад – це твоя робота, дім, життя і дохід, то підхід має бути ідеальним. Найкраще вималювати собі чітку картинку, пережити кожен крок і процес, прокидатися вночі та думати, планувати, згадувати, міняти щось. Лише коли ти починаєш жити садівництвом у собі й не відмовлєшся від ідеї, тоді можна починати втілювати її в життя – виважено, продумано, зібравши докупи всі поради й висновки. Помилки тут важко й дорого виправляти, – розповідає Василь Михальчук.

Свій шлях у садівництві фермер розпочав з вирощування ожини. Зараз додалося понад три гектари вишневого саду та персики, а у планах – груші.

Ознайомитись з продовженням статті можна у випуску №2 (21) журналу "Садівництво і Виноградарство. ТІ".

Оформити передплату ви можете за тел.: +38 (0362) 60 88 21

Або зв`язатися з менеджером за тел:

+38 097 968 95 16,

+38 096 491 66 92,

+38 095 921 04 33

Чи надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

604

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх