Моніторинг шкідників і заходи захисту від них у насадженнях персика на півдні України
24.01.2020

І. В. ЮДИЦЬКА, аспірантка, Мелітопольська дослідна станція садівництва імені М. Ф. Сидоренка ІС НААН

Останніми роками фітосанітарний стан персикових агроценозів характеризується постійними змінами популяцій фітофагів. Серед них є види шкідників, які пошкоджують вегетативні частини дерев (листя, пагони, штамби тощо), що опосередковано відображається на зниженні плодоношення та урожайності дерев. Інші шкідники завдають ушкодження генеративним органам рослин та призводять до потенційних втрат 80-90% плодів персика. Саме останні становлять основну частину біомаси шкідливих організмів насаджень персика.

Погодні умови можуть змінювати швидкість перебігу фенофаз шкідливих видів і рослин. Особливо помітний цей вплив у першій половині вегетації. Температура повітря не лише впливає на зміну швидкості розвитку окремих стадій комах, а й обмежує поширення окремих видів, регулює плодючість і щільність природних популяцій тощо.

А про найпопулярніші захворювання персика та ефективні методи боротьби з ними читайте далі.  Продовження статті читайте у журналі "Садівнитцво та Виноградарство.ТІ" №6 (19). Оформити передплту на видання можна ТУТ.

 КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх