«МАС»: інноваційний високопродуктивний сад – бізнес експортного спрямування
08.01.2020

Часто можна почути, що молодь не хоче працювати. Особливо в селі. Мовляв, більшість молодих людей прагне без надмірних зусиль отримувати солідну заробітну плату. Цю тезу спростовують молоді буковинські садівники з села Олексіївка Сокирянського району. Тут діє і показує приклад успішного господарювання товариство з обмеженою відповідальністю «Молодіжна аграрна спілка» («МАС»), яка спеціалізується на вирощуванні яблук. Що ж потрібно для успішного, гарного та надійного саду?

Високоякісні ґрунти й оптимальне екологічне середовище, саджанці елітної якості, багато знань, відповідний рівень механізації, відкритість до інновацій, досліджень, експериментів, а також час, приділений тестуванню новинок. Наразі в Україні садів багато, але таких, яким всі ці ознаки притаманні одночасно, мало. «МАС» – саме таке підприємство.

ТРОХИ ІСТОРІЇ: З ЧОГО ПОЧИНАЄТЬСЯ САД

ТОВ «Молодіжна аграрна спілка» з торговою маркою Oh My Garden! («О мій сад!») створене і зареєстроване 2019 року. Молоді садівники почали займатися господарською діяльністю у 2014 році – в складний для країни період, тому початкові задуми довелося коригувати на ходу.

– Відомий факт, що українська земля родюча, а клімат нашого буковинського краю ідеально підходить для вирощування саду. Ми живемо в чудовому екологічно чистому регіоні, далеко від великих промислових міст. У нас є все для того, щоб вирощувати найсмачніші яблука у світі, і ми це робимо, – говорить директор «МАС» Віталій НІГАЛАТІЙ. – Перш ніж садити сад, ми вивчали досвід, придивлялися: їздили Україною, були також в Італії, бо саме вона є лідером в Європі з вирощування яблук.

Першу чергу саду (20 га) посадили у 2015 році, другу (28 га) – у 2016-му. Отже, зараз маємо понад 48 гектарів плодового саду з амбітними планами розширення. Поки вирощуємо сорти Голден Делішес Рейнджерс, Гала Шнига, Ред Джонапринц. Наші дерева родом із Больцано (Італія). Ми вивчали, як італійці вирощують свій сад, як про нього дбають. Технологію вирощування яблук на шпалері, яка поки що нерозповсюджена в Україні, теж запозичили в Італії. Словом, звідти у нас не лише саджанці, але й усі комплектуючі. Хоча, якщо бачимо щось цікаве під час поїздок, наприклад, у Польщу, то приглядаємося, аналізуємо і також запозичуємо.

Щоб стати кращими у галузі, потрібно співпрацювати з лідерами. Зокрема, щодо технологій та обладнання. Тож, розпочавши свою експортну історію, в компанії зрозуміли, що важливо урожай зібрати, але не менш важливо його зберегти. Для цього «МАС» спільно з компанією «Інсолар-холод» зводить сховище з регульованим газовим середовищем (РГС).Система дозволяє зберігати яблука, груші, цитрусові від врожаю до врожаю. Будівництво власного фруктосховища проводиться відповідно до вимог міжнародних стандартів Global G.A.P.

Продовження статті читайте у журналі "Садівнитцво та Виноградарство.ТІ" №6 (19). Оформити передплту на видання можна ТУТ.Читайте також:

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх