Інтенсивне плодоношення з біостимуляторами «ТІМАК АГРО»
21.01.2021

Використання біостимуляторів стає останнім часом дедалі більш популярним у сільському господарстві як на польових, так і на плодових культурах. Що ж таке біостимулятори і для чого вони потрібні?

Біостимулятори – це біологічно активні сполуки, отримані з різних природних речовин. Вони активують природні біологічні процеси та допомагають культурам впоратися зі стресом і досягти свого максимального генетичного потенціалу з огляду на якісні та кількісні показники.

При вирощуванні плодових дерев дуже велику увагу приділяють саме якості плодів, калібру, вмісту цукрів, забарвленню тощо. Забезпечивши рослину всіма необхідними елементами живлення, садівники сподіваються на отримання хороших урожаїв. Але, залежно від різних несприятливих чинників, які впливають на рослину, її потенціал зменшується. Тому для того, щоб зменшити вплив стресових факторів, унормувати обмінні процеси в рослині, поліпшити транспорт поживних речовин, потрібно стимулювати рослину до засвоєння всіх необхідних їй речовин. Використання біостимуляторів мінімізує вплив стресових чинників, чим покращується інтенсивність плодоношення, плоди набувають рівномірного, чіткого забарвлення, більш насиченого смаку та запаху.

Спеціалісти компанії «Тімак Агро» розробили лінійку біостимуляторів Fertileader з біокомплексом SEAKTIV на основі екстракту морських водоростей, які безпосередньо впливають на фізіологічні процеси у рослині, та додаткових елементів живлення (Табл. 1). Завдяки комплексу SEAKTIV, до складу якого входять Гліцин Бетаїн та Ізопентил Аденін, забезпечується антистресова дія, інтенсивний ріст кореневої системи, підвищення ефективності фотосинтезу, активне транспортування поживних речовин з ґрунту до продуктивних органів рослини.

Найбільш ризикована пора в cадівництві – це період цвітіння плодових. На цьому етапі відбувається запилення, і від цього залежить майбутній урожай. Тенденція останніх років – зниження температур до мінусових у період цвітіння, різкі перепади (день-ніч). Саме тому в такі періоди у рослині сповільнюються обмінні процеси, втрачається якість пилку, а це своєю чергою призводить до гіршого запилення та втрат урожаю.

Використання Fertileader Gold  у фазі зеленого та рожевого бутона забезпечує безперервні обмінні процеси, мінімізує вплив стресових факторів, поліпшує живлення, активізуючи ріст кореневої системи. Також цей препарат запобігає дефіциту мікроелементів (В та Мо), які впливають на якість пилку і процес запилення, поділу клітин, утворення та транспортування цукрів, тим самим підвищує стійкість до стресових факторів і підвищує фертильність пилку.

Внесення Fertileader AXIS у фазі обпадання пелюсток забезпечить активний поділ клітин, транспорт поживних речовин і рівномірний їхній розподіл у рослині залежно від потреб. Підвищений вміст цинку в цьому біостимуляторі сприяє зміцненню клітинних мембран, чим зумовлюється підвищення стійкості до приморозків.

Після запилення плоди активно поглинають Ca, оскільки відбувається поділ клітин, який триває до шести тижнів після обпадання пелюсток. Велика частина кальцію, поглинутого кореневою системою, переходить до листового апарату, і плоди відчувають дефіцит. Тому необхідно проводити позакореневі обробки, щоб уникнути захворювань, пов’язаних з нестачею цього елементу, як-от гірка підшкірна і джонатанова плямистості. Також яблука з невисоким вмістом кальцію схильні до розтріскувань та сонячних опіків.

Застосування Fertileader MAGICAL у фазі формування плодів впливає на краще поглинання поживних речовин і води, транспортування асимілятів у рослині, повністю забезпечує рослину доступними поживними речовинами (N, K, Ca і B), які необхідні під час фази росту і дозрівання плодів. Завдяки застосуванню цього біостимулятора посилюється синтез цукрів і асимілятів (K, Ca, B), зміцнюється шкірка плодів, поліпшується їхнє забарвлення, збільшується розмір і вага плоду, що обмежує фізіологічні захворювання і покращує здатність до зберігання (завдяки Ca).

Використання біостимуляторів від компанії «Тімак Агро» – це запорука отримання якісного урожаю з року в рік!

Михайло КАЛІНІЦЬКИЙ, продакт менеджер Timac Agro Ukraine

Контакти:
+38 044 486 21 91
ua.timacagro.com
contact@ua.timacagro.com
вул. Амурська 6-Л, 5 корпуc, Київ, Україна, 03022
FB,Youtube, Instagram

Більше матеріалів - у друкованому журналі "Садівництво і Виноградарство. Технології та Інновації".

Оформити передплату можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

386

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх