Горіховий бізнес виходить на новий рівень прибутковості з новітніми технологіями переробки від MILBOR PMC
03.07.2020

В Україні останніми роками активно розвивається горіхівництво, збільшуються площі під насадженнями, модернізуються технології вирощування, автоматизується збір. Уже не треба доводити, що бізнес на горіхах у нашій країні – прибутковий і перспективний. Це про так званий «мільйон з гектара». Однак можливості горіхового бізнесу набагато ширші, не обмежені тільки садом. Перспективна та наразі вільна ніша – саме переробка горіхів, яка дозволяє диверсифікувати виробництво, створювати додану вартість, задовольняти потреби внутрішнього ринку й заробляти на експорті. Від асортименту, запропонованого виробником на ринку, залежать і його бізнес-можливості, впевнені в компанії MILBOR PMC.

Чому компанія акцентує увагу на переробці горіхів? За даними статистики, споживання горіха в Європі втричі перевищує українське. Тож виробники не лише мають готові ринки збуту (європейський, азійський), а й можуть розширювати внутрішній завдяки розвитку культури споживання. З поширенням ідей здорового способу життя населення змінюються й звички харчування. Швидкий ритм життя формує звичку споживання снеків «на ходу», однак уже корисних та здорових. І споживач добре знає, що саме горіхи – це джерело клітковини, вітамінів, поживних речовин, білків і омега-3 жирних кислот, корисних в усіх аспектах.

Безсумнівно, переробка горіхів має величезний потенціал для українських виробників. Але з якими викликами вони стикаються, започатковуючи переробку горіхів на власному виробництві? По-перше, це доступність трудових ресурсів, адже ручна переробка горіхів – дуже кропітка та довготривала праця. Інші важливі фактори – зростання вимог до якості продукції та харчової безпеки. Дослідження свідчать, що близько 33% впливу на прийняття рішення торгівельними мережами щодо партнерства з виробником займає якість продукту. Тож він має пропонувати кінцевому споживачеві горіхи та продукти переробки найкращої якості. І йдеться не лише про вигляд, смак і лежкість. Якість стосується всіх етапів технологічних процесів під час сортування та пакування, зберігання та постачання кінцевому споживачу.

Ще один аспект – нові виклики сучасності, що не оминули жодну галузь: зміна клімату, а також підвищення вартості води та енергоносіїв. Ці фактори відіграють одну з ключових ролей в економіці будь-якого виробництва. Адже пошкоджений несприятливими погодними умовами врожай і, відповідно, інвестиції треба рятувати. Тож сучасні реалії потребують розуміння необхідності автоматизації, уникнення ризику присутності у продуктах афлатоксинів і патогенів, пошуку технологій для зменшення наслідків та економічно
ефективних рішень. Усі ці фактори вже враховані в рішеннях компанії MILBOR PMC.

– Важливо пам’ятати, що саме автоматизація процесів дозволяє уникнути людського фактора, систематизувати та зекономити час, гроші на оплату праці та гарантувати якість роботи. Зростання витрат у кожному господарстві щороку збільшується у геометричній прогресії, тому виробник має максимально автоматизувати виробничі процеси, щоб зменшити ці витрати відповідно до своєї бізнес-моделі, – розповідає представник MILBOR PMC у країнах СНД Олександр ТЕСЛЕНКО. – Сучасний споживач має широкий вибір і тому любить, аби його дивували. Наше завдання – допомогти виробнику зрозуміти тенденції сьогодення: що потребує клієнт на локальному та міжнародному ринках.

ОБСЯГ РІШЕНЬ ДЛЯ ПЕРЕРОБКИ ГОРІХІВ ВРАЖАЄ ФУНКЦІОНАЛОМ

Переробка горіхів, яка базується на сучасних технологіях, – це фокусування на преміумсегмент і якість, а також отримання додаткового прибутку при зниженні експлуатаційних витрат.

MILBOR PMC – відома на європейському ринку польська компанія, що постачає якісне обладнання для переробки, сортування та пакування фруктів, овочів і горіхів. Компанія була заснована родиною, що працювала на ринку виробників свіжої продукції понад 60 років. Маючи досвід у садівництві та ягідництві, компанія пропонує виробникам послуги з продажу обладнання та ліній преміумкласу, автоматизації процесів, підвищення продуктивності праці, збільшення терміну придатності та зменшення втрат продукції. Багаторічне партнерство з провідними світовими виробниками робить MILBOR PMC найкращим постачальником обладнання та професійних рішень у галузі.

MILBOR PMC пропонує обладнання та лінії для очищення горіхів, зняття навколоплідника, сушки, зберігання, лущення, пакування та автоматизації процесів.

– Ми продаємо не просто інноваційні продукти, а передусім – знання та світовий досвід і тільки потім сам продукт, який є частиною сучасних технологій. Надати найкраще рішення для нас означає автоматизувати певний ланцюг виробництва з можливістю у майбутньому розширити спектр пропозицій виробника, – пояснює засновник MILBOR PMC Пьотр МІЛЕВСЬКИЙ. – Наша співпраця з клієнтом складається з консалтингу (аналізу потреб, пропозиції рішення, управління проєктом, підтримки) та встановлення й обслуговування обладнання.

Завоювати лідерство на ринку переробки та підтверджувати репутацію надійного парт- нера MILBOR PMC допомагає багаторічна співпраця з провідними виробниками обладнання для переробки горіхів WIZARD MANUFACTURING та WECO (WOODSIDE ELECTRONICS CORPORATION). Компанія WIZARD MANUFACTURING з 1939 року задоволь- няє потреби клієнтів у створенні першокласних рішень «під ключ» для обробки різноманітних деревних горіхів. Протягом 80 років підприємство залишається кращим у проєктуванні, виготовленні, установці й обслуговуванні першокласних ліній для зняття навколоплідника, сортування, транспортування, сушіння та лущення. Ще одна перевага портфелю компанії – обладнання експедиційної ділянки та спеціалізованих рішень для різноманітних галузей виробництва горіхів.

Каліфорнійський виробник WECO понад 30 років займається проєктуванням, виробництвом та обслуговуванням електронного сортувального обладнання. Компанія обслуговує декілька галузей: сортування томатів на комбайні, горіхову промисловість, рішення для ягід, зокрема лохини високорослої, журавлини та винограду. Що цікаво, саме WOODSIDE ELECTRONICS CORP розробила одну з перших оптичних сортувальних ліній за кольором для переробки томатів. Сьогодні WECO Sorting – це провідний виробник сортувального обладнання, сотні ліній якого встановлені у всьому світі. Тут прагнуть постійно покращувати наявні продукти та розробляти інноваційні рішення. Тож своїм клієнтам компанія MILBOR PMC пропонує не просто високоякісні технології з переробки, сортування та пакування горіхів, а й ефективний симбіоз двох лідерів напрямку. Це робить проєкти MILBOR PMC максимально функціональними, продуктивни- ми та економічними. Занадто абстрактно? Давайте розберемо на прикладах.

Одна з топових позицій портфелю MILBOR PMC – лінія очищення та зняття навколоплідника. Обладнання вражає продуктивністю та варіативністю для виробників різних розмірів: від 3,5 до 20 тонн горіха після сушіння на годину, що дозволяє застосовувати його у широкому секторі виробництв – від порівняно невеликих виробників до індустріальних лідерів з переробки. Це дає змогу виробникові отримати очищений та сухий горіх у найкоротший термін, тобто бути доступним на ринку та, відповідно, надійним і готовим до будь-яких замовлень. Досвідчений бізнесмен завжди спроможний постачати той продукт, якого потребує ринок, і повинен мати запас продуктивності свого виробництва.

Цікаві й рішення для сушки горіхів. Технологія процесу розпочинається з транспортування сировини з лінії очищення до бункерів сушки. Wizard використовує у конструкції притискні ролики та обладнання. Це дозволяє зменшити рівень зовнішньої вологості, щоб усунути проблему ковзання приводних роликів через надмірну вологість, що подовжує термін експлуатації обладнання системи транспортування та забезпечує
кращі показники ефективності виробництва. Сирі горіхи потрапляють до контейнерів за допомогою системи уповільнення потоку.

У цьому процесі дуже важливе дотримання правильного вмісту вологи вже у кінцевому продукті: 6-8% – це оптимальний показник для горіха. Забезпечити потрібний рівень вологи в кожній партії допомагає автоматична система вимірювання вологи. Крім того, виробник пропонує різноманітні додаткові опції відповідно до бізнес-моделі кожного окремого виробництва.

Транспортування сухих горіхів до вантажівки, бункера або мішка вже включає більш комплексну систему конвеєрів з опціями, що допомагають забезпечити найкращу якість кінцевого продукту, а також забезпечують максимальну швидкість розвантаження лінії.

АВТОМАТИЗАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА – НЕ БОНУС, А ВИМОГА СЬОГОДЕННЯ

Сучасне переробне підприємство неможливо уявити без якісної автоматизації WalnutTek. Компанія WECO пропонує широкий спектр опцій, окрім моніторингу вологи, зокрема автоматизацію повітряних та наповнюючих заслінок. Можливе використання ручного вимірювача вологи. Спеціаліст на підприємстві з його допомогою зчитує показники в кожному бункері. Це практичний вибір для невеликого виробництва. А от автоматична система вимірювання вологи складається з низки пристроїв, встановлених в бункерах для сушіння. Рівень вологи в кожному окремому бункері відображається за допомогою комп’ютера. Виробник пропонує декілька додаткових комплектацій цієї системи.

Автоматична система вимірювання вологи з керуванням заслінками на додаток до автоматичного виміру вологості забезпечує управління заслінками, що подають гаряче повітря в бункери. Обладнання дозволяє сушити горіхи до заданої межі вологості, економити енергію і паливо, а також запобігати пересушуванню горіхів, що не лише економить вагу та гроші, але й забезпечує продукт найкращої якості.

Автоматичний вологомір з контролем заслінок і наповненням бункерів здійснює контроль рівня заповнення одночасно з моніторингом вологості й управлінням повітряними заслінками. В цьому випадку не потрібен контроль людини, все працює автоматично. Компанія Wizard забезпечує автоматизацію управління лінією
сушки. Стандартна шафа електричного управління складається з набору частотно-регульованих приводів і плавних пусків, щоб забезпечити запуск і зупинку всіх машин і конвеєрів. Як опцію виробник пропонує шафу управління на основі програмованих логічних контролерів з віддаленим доступом. Ця система також може бути інтегрована з автоматичною системою управління вологістю WECO для максимальної автоматизації.

– Ми обираємо найкращі інновації у всьому світі та привозимо їх в Україну, – резюмує Олександр Тесленко. – Завдяки власному досвіду розуміємо важливість і необхідність саме перевірених технологій для розвитку горіхового бізнесу. Успіх наших клієнтів – це також наш успіх!

Більше матеріалів - у друкованому журналі "Горішник".

Оформити передплату можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

496

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх