Франція вперше стала основним ринком збуту для фруктів і горіхів з України
11.09.2020

В першому півріччі 2020 року основним ринком збуту для фруктів, ягід і горіхів з України вперше стала Франція, яка випередила Польщу, Німеччину і Туреччину. Основним товаром, що поставляється з України до Франції з цієї товарної категорії, було ядро волоського горіха. Про це повідомляє east-fruit.com.

«Обсяг поставок до Франції зріс на 9% в порівнянні з тим же періодом 2019 року і досяг $12,2 млн. В 2020 році експорт ядра волоського горіха збільшився на 19%. Також значну виручку принесли поставки замороженої чорниці лісової і замороженої малини. А ось свіже яблуко, яке Україна поставляла до Франції в попередні роки, в 2020 році взагалі не поставлялося», — йдеться в повідомленні.

За даними аналітиків, у 2019 році за цей же період найбільшу виручку українським експортерам принесли поставки волоського горіха в Туреччину. Однак за перші шість місяців 2020 року Туреччина різко знизила обсяги імпорту українських горіхів і відкотилася з першого відразу на четверте місце в рейтингу імпортерів української плодово-ягідної продукції.

«Проте поставки в Польщу виросли на 12% за рік. Найбільш різко Польща збільшила імпорт замороженої малини українського виробництва — більш ніж в два рази. Крім того, Польща теж почала закуповувати в Україні ядро волоського горіха», — додали фахівці.

Слід відзначити, що також триває зростання поставок горіхів і ягід в Німеччину, яка вперше піднялася на третє місце в рейтингу з $6,7 млн.

«Німецькі компанії закуповували в Україні волоський горіх (ядро), заморожену лісову ягоду, заморожену малину, заморожену суницю садову, а також сухофрукти. У той же час поставки українських фруктів, ягід і горіхів в Білорусь продовжували знижуватися», — підкреслили експерти.

 КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх