Фермер уперше в Україні висадив плантацію фісташок
31.01.2019

30-річний фермер Андрій Петков із села Броска, що на Одещині, чекає на перший в Україні врожай фісташок. Чоловік на 3,5 га висадив більше 3 тисяч саджанців екзотичної для вітчизняних земель культури. Крім фісташок фермер уже кілька років вирощує лохину та батат. Про це повідомляє видання «Голос України».

Насіння для саджанців купував в Узбекистані. Перший врожай запланований через 6 років.

Систему для поливу Андрій Петков не обладнував. Каже: потрібно, аби дерева пройшли випробування українським кліматом. Адже фісташки витримують від -10 узимку до +40 улітку та легко переносять посухи й засоленість ґрунту.

Єдине, від чого найбільше потрібно оберігати дерева – шкідники та зайці. Американський метелик – карантинний шкідник дерев – може знищити всю плантацію. Тож для профілактики садівник використовує гербіциди та фунгіциди. Від зайців захищається спеціальною сіткою.

Фермер прогнозує, що одне доросле дерево даватиме до 10 кг товарних горішків. Планує, що його досвід допоможе розвинути вирощування цих екзотичних горіхів на південних територіях України в промислових масштабах.

Рентабельність вирощування фісташок достатньо висока через їхню невибагливість до ґрунту та стійкість до погодних умов.КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх