Експериментувати і не концентруватися на догмах – за такими принципами вирощують виноград на білгород-дністровському підприємстві «ВІН’С»
13.11.2020

Історія підприємства «ВІН’С», яке нині вирощує столовий виноград на Одещині, розпочалася з усвідомлення його засновників того, що нині у продажу в нашій країні є вкрай мало вітчизняного винограду. Свого часу співорганізаторка й директорка приватного виробничо-комерційного підприємства «ВІН’С» Тетяна ШМАГЛЮЧЕНКО працювала в офісній сфері. Попри це, вона прагнула займатися чимось іншим. І врешті на зміни таки зважилася. Перший виноградник разом з чоловіком заклали у Білгород-Дністровському 2012 року, згодом площі поступово збільшувалися.
 

– Дуже рада, що вибрали саме виноград. Коли отримуєш урожай і люди, куштуючи його, запитують, де можна купити нашу продукцію, то розумієш, що вдалося втілити у життя щось важливе, – розповідає Тетяна Шмаглюченко. Власним досвідом вирощування столового винограду вона поділилася з нашим виданням.


ЯКІСНІ САДЖАНЦІ – ВИСОКИЙ ВРОЖАЙ


До закладання перших виноградників у компанії «ВІН’С» поставилися виважено. Спочатку провели аналіз ґрунту, на основі результатів якого й обрали два найоптимальніші види підщепи. Згодом придбали саджанці у вітчизняного виробника. Щоправда, вже на цьому етапі виноградарям-початківцям довелося усвідомити, що реалії ведення цієї справи в Україні далекі від ідеальних.


– Придбали саджанці сортів радянської та пострадянської селекції, частину українських. Однак з’ясувалося, що й тут є певні «підводні камені». Йдеться про сорти, які нині відсутні у Державному реєстрі. Скажімо, сорт Лівія свого часу був введений до реєстру, але зараз його там, на жаль, немає. Відповідно, вирощувати виноград цього сорту не заборонено, проте отримати компенсацію в межах програми держпідтримки не можна. Також виноградарі в основному використовують підщепу Кобер 5ББ, якої знову ж таки немає у реєстрі. От тому господарствам, котрі закладають виноградники, компенсація й недоступна, – розповідає Тетяна Шмаглюченко.

Утім, розвинути справу у компанії «ВІН’С» зуміли й без будь-якої підтримки. Спочатку висадили два з половиною гектари винограду, згодом додали ще стільки ж. Оскільки до виноградарства подружжя взялося, не маючи професійних знань і навичок, багато консультувалися з фахівцями, відвідуючи господарства та наукові установи. Однак не цуралися й експериментів. Тому у господарстві облаштовують виноградники та доглядають за насадженнями за власним планом, не завжди дотримуючись традиційних технологій. Проте це не заважає молодому підприємству активно розвиватися.

Продовження читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

2505

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх