ДУМКА: Державна підтримка має залучати сільгоспвиробників у правове поле
19.07.2019

Нещодавно у Мінагрополітики відбулася нарада під головуванням в. о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої з питань державної підтримки фермерських господарств у 2019 році. Участь у заході взяли заступник міністра Віктор Шеремета, керівники Департаментів Мінагрополітики та фахівці проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики», передає прес-служба міністерсва.

«При наданні державних коштів фермерам, ми маємо чітко розуміти, який ефект від цього отримають не лише самі одержувачі, але й весь аграрний сектор. Йдеться про так званий KPI державної підтримки. Тобто необхідно визначити показники ефективності використання сільгоспвиробниками бюджетних коштів і орієнтуватись, в першу чергу, на результати», - відмітила в. о. міністра Ольга Трофімцева.

Так, було акцентовано на питанні моніторингу економічного та соціального результату від використання одержувачами бюджетних коштів.

«Державна підтримка має залучати сільгоспвиробників у правове поле, щоб поряд із економічним ефектом спостерігався і соціальний. Адже заможні селяни – це запорука розвитку сільських територій», - підкреслив заступник міністра Віктор Шеремета.

Під час заходу були обговорені напрацьовані усіма зацікавленими сторонами пропозиції для внесення змін у Порядок використання коштів для розвитку фермерських господарств. Зокрема, пропозиції надійшли від сільгоспвиробників, кооперативних об’єднань, органів місцевого самоврядування, структурних підрозділів ОДА та уповноважених банків.

Йшлося про такі зміни, як: додати зернові кооперативи до отримувачів фінансової підтримки, компенсувати кооперативам частину вартості за закуплену техніку та обладнання іноземного виробництва, збільшити розмір компенсації кооперативам за придбану техніку та обладнання з 70% до 80%, збільшити суму відшкодування за насіння із 80 тис. грн до 160 тис. грн, додати новостворені фермерські господарства до отримувачів бюджетної субсидії на 1 га оброблюваних угідь, збільшити термін кредиту на витрати пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення з 3-х до 5-ти років.

За результатами заходу вирішено доопрацювати пропозиції до змін у Порядок використання коштів та провести робочу нараду за участю представників Міністерства фінансів України та Міністерства економічного розвитку України. Фінальні пропозиції будуть надіслані на погодження зацікавленим відомствам.КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх