ДУМКА: Блокування професійних ягідних господарств шкодить репутації України
21.05.2019

Дії правоохоронних органів щодо блокування рахунків ягідних господарств України мають низку негативних, як короткострокових, так і довгострокових наслідків. Про це заявила президент асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна.

«Насамперед господарства можуть втратити цьогорічний врожай. Але через відсутність належного догляду за насадженнями у майбутньому існує ризик втрати плантацій. Іншим наслідком є відтік робочої сили і, як наслідок, новий виток трудової міграції», — додала вона.

Також експерти зазначають, що, крім соціальних та економічних, існують і репутаційні ризики — вже зараз деякі господарства несуть збитки через неможливість виконання своїх контрактних зобов`язань щодо строків поставки своєї продукції, внаслідок чого отримають повідомлення від контрагентів про накладання штрафів. Страждає репутація не тільки господарств, а й країни в цілому. Україна — молодий гравець на світовому ягідному ринку і ще має завойовувати своїх покупців.

«Ми з`явилися на світовій ягідній мапі лише 4 роки тому, почали стрімко зростати, але нам ще треба завойовувати свою репутацію. Але як можна працювати з країною, де будь-яке підприємство може бути заблоковане, і виконання договору піде під статтю «Форс-мажор», і найголовніше — професійних господарств, які займаються ягідним бізнесом, в країні близько 150, заблоковано діяльність 25-ти, тобто майже четвертої частини галузі», — наголосила Кухтіна.

Вона зазначила, що половина заблокованих господарств створені після 2015 року, тобто задовго до вчинення злочинів, щодо яких відкрито кримінальне провадження.КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх