Дорожня карта ягідництва України: курс на розкриття експортного потенціалу галузі та розвиток внутрішнього ринку
05.09.2019

4 червня в рамках 31-ї Міжнародної агропромислової виставки АГРО-2019 було презентовано Дорожню карту розвитку галузі ягідництва України.

Розробка карти здійснювалася в рамках проекту «Eastern Partnership: Ready to Trade – an EU4Business Initiative», що впроваджується Міжнародним торговим центром за фінансування Європейського Союзу. Впровадження дорожньої карти проводиться за підтримки Міністерства агарної політики та продовольства України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства фінансів України, Асоціацій «Ягідництво України» та «Укрсадпром», громадських спілок «Укрсадвинпром», «Органічна Україна» та наукових інституцій.

ЩО ТАКЕ ДОРОЖНЯ КАРТА?

Взагалі Дорожня карта – це наявне представлення покрокового сценарію розвитку бізнесу чи певної галузі. Простіше кажучи, це план дій та заходів задля досягнення визначеної мети. У випадку з ягідництвом.

Дорожня карта – це стратегічний рамковий документ, що відображає подальший розвиток галузі в середньо– та довгостроковій перспективі як із точки зору експортної орієнтованості, так і з огляду на розвиток внутрішнього ринку.

Насамперед, цей документ спрямований узгодити дії гравців галузі, уряду, профільних відомств та зовнішніх партнерів. При чому останній пункт – один із пріоритетних.

– Усі ми знаємо, що ягідництво – це галузь, що орієнтована на експорт, але ж фактично сьогодні на міжнародній ягідній арені ми лише заявили про себе. Для того щоб стати вагомим гравцем сектору, нам необхідно ще багато чого зробити, і план подальших дій та стратегія розвитку якраз-таки й викладено в цій Дорожній карті. Впровадження документу розплановано на п’ять років, а сам він спрямований як на розкриття експортного потенціалу галузі, так і на розвиток внутрішнього ринку, впровадження освітніх програм тощо, – зазначила Ірина КУХТІНА, президент Асоціації «Ягідництво України».

Усі статті повністю журналу "Ягідник" №3 (14) 2019 доступні для вас в електронному чи друкованому варіанті. Деталі оформленння підписки - тут.КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх