Для отримання більшого прибутку горіхівникам необхідно налагодити зберігання продукції, - експерт
20.02.2019

Для отримання більшого прибутку, українським виробникам необхідно навчитись зберігати горіх. Таку думку висловив президент кооперативу «Горіх Причорномор’я» Павло Тулба.

Він зауважив, що приміром, якщо зараз вартість горіха у шкаралупі 11-19 грн/кг, то уже у серпні-вересні за нього можна отримати 30-36 грн/кг, якщо йдеться про чищений горіх, то сьогодні його можна продати за $4, то у серпні його можна продати вдвічі дорожче.

«Саме у цей час у Європі цінове "вікно", адже ринок знаходиться в очікуванні нового врожаю. США, Чилі та Китай достатньо далеко від ЄС, а потрібна коротка логістика. У цьому плані — Україна ідеальний варіант, тому цим потрібно користуватись — європейський покупець готовий платити за продукцію дорого тільки у цей період, у решті випадків протягом року він має укладені довготривалі контракти», — говорить Павло Тулба.

Та зауважує, що стосується довготривалого зберігання, то у цьому немає рівних американцям — для цього вони горіх сушать, збирають у певний час, перед збиранням горіх обробляється певними препаратами для того, аби краще зберігався. І найголовніше — плід покривається перед закладанням на зберігання спеціальним воском і зберігається при стабільній температурі.

«Зрозуміло, ця технологія настільки дорога, що поодинокому фермеру із цим не впоратись. Подекуди, за вартістю ці технології можуть перевершувати закладку 100 га горіха і коштувати $1-2 млн. Ми на своєму підприємстві уже створили замкнутий цикл зберігання та доробки продукції — своєрідний горіховий елеватор із камерами РГС, на якому при температурі +5 та вологості не більше 8% ми можемо зберігати горіхи до року без втрати якості, а завдяки французькому обладнанню зможемо, за потреби, горіх покрити воском і зберігати уже два роки. Запланована потужність зберігання горіху близько 3 тисяч тонн, з них третина буде занята нашим урожаєм, на решту будемо надавати послуги бажаючим фермерам. Також купили консервний завод, який буде займатись переробкою горіхів, і теж можемо залучати до цього клієнтів», — розповів президент кооперативу.ИНТЕРНЕТ-МАГАЗИН
ЧИТАТЬ ЖУРНАЛ
наверх