Біотехнології для здорового майбутнього
07.12.2020

Як створюються найсучасніші біопрепарати для вирощування безпечних продуктів? Побувавши на виробництві компанії БТУ-ЦЕНТР у м. Ладижин Вінницької області, журналісти видання «Садівництво і Виноградарство. Т.І.» мали змогу оцінити масштаби діяльності підприємства, дізнатися про процес виробництва, а також ознайомитися з інноваціями та результатами роботи великої згуртованої команди українського виробника мікробних препаратів. Продукція компанії БТУ-ЦЕНТР дозволена до використання в органічному землеробстві, що підтверджується міжнародним сертифікатом Organic Standard.

«ЖИВА ЗЕМЛЯ» – ТОРГОВА МАРКА І РЕАЛЬНА МЕТА ВИРОБНИКА

Наразі ринок біопрепаратів динамічно розвивається. У світі нараховується більше 500 виробників таких продуктів, а щорічно ринок зростає на 12-17%. Майже 80% ринку біопрепаратів використовують для виро-
щування фруктів і овочів, застосовують їх також для зернових і технічних культур. БТУ-ЦЕНТР – це один з
найбільших виробників світової галузі виробництва мікробних препаратів. Нині підприємство має 57 запатентованих біопрепаратів, серед яких – лінійки для захисту та живлення рослин, оздоровлення ґрунтів тощо (з них – 46 препаратів для саду та городу). На українському ринку біопрепаратів частка БТУ-ЦЕНТР становить 27,9%. Однак, на відміну від світових трендів, в Україні більша частина продажів припадає на польові культури.

Мікробні препарати компанії активно використовують і у невеликих господарствах, і у великих агрохолдингах, зокрема на підприємствах «Кернел», «МХП», «Укрлендфармінг», «Епіцентр К» тощо. Компанія вже декілька років поспіль залишається найбільшим експортером мікробіологічної продукції та постачає продукцію до 15 країн світу. Окрім того, БТУ-ЦЕНТР – це єдина українська компанія, визнана у Міжнародній асоціації виробників засобів біоконтролю (International Biocontrol Manufacturers Association, Швейцарія).

Мікробні препарати оздоровлюють ґрунти від збудників хвороб, допомагають накопичити в ґрунті доступні елементи для живлення рослин, захищають від шкідників, живлять і стимулюють ріст і розвиток рослин, а також забезпечують високий урожай якісної та екологічної продукції. І все це – без шкоди навколишньому
середовищу.

– «Жива Земля» – для нас це не просто гучна назва торгової марки, а спосіб мислення та філософія, яку сповідуємо ми та наші працівники. Наша місія – біологізація землеробства, зменшення використання хімічних засобів захисту, відновлення родючості ґрунтів і здоров’я наших дітей та української нації, – зазначає генеральний директор компанії БТУ-ЦЕНТР Владислав БОЛОХОВСЬКИЙ.

ВІД ЛАБОРАТОРІЇ – ДО ГОТОВОЇ ПРОДУКЦІЇ

Перший етап створення мікробних препаратів – лабораторні дослідження. Для виробництва препаратів використовують найактивніші штами мікроорганізмів, виділені з природних джерел (ґрунту, рослин тощо), нешкідливість яких доведена. Після випробовування найбільш ефективні штами депонуються у Державному депозитарії України та зберігаються у власному музеї штамів мікроорганізмів. Виведення одного чистого штаму – складний і високотехнологічний процес, який подекуди займає кілька років. У процесі розробки кожного препарату проводяться польові досліди, під час яких тестуються норми внесення, аналізуються різні біометричні показники, стан рослин, урожайність. І лише після цього препарат відправляється на реєстрацію.

– Наука має існувати для бізнесу, – наголошує кандидат технічних наук, лауреатка державної премії України в галузі науки та техніки, директор з перспективи та розвитку компанії БТУ-ЦЕНТР Валентина БОЛОХОВСЬКА. – Мікроби – це живі організми, які потребують поєднання виробничого потенціалу з науковою експертизою. Народження мікробного препарату – це довгий шлях.

З-поміж інших виробників біопрепаратів БТУ-ЦЕНТР вирізняє наявність власного науково-дослідного центру – Інституту прикладної біотехнології. Його фахівці не тільки аналізують агрохімічні показники проб ґрунту, проводять фітопатологічну й ентомологічну експертизу, а і займаються власною розробкою унікальних препаративних форм. Наприклад, саме в лабораторіях Інституту народився біофунгіцид проти поширеної білої гнилі Склероцид®, завдяки дії якого порушується цикл розвитку грибів Sclerotinia і тим самим припиняється їх шкідлива дія на рослини.

Виробничі лінії компанії включають багатоступеневу систему очищення води та повітря, підготовки поживного середовища, контролю температур. Потужності БТУ-ЦЕНТР нині сягають 10 тисяч т/рік. Наразі в компанії вводять в експлуатацію ще одну, четверту лінію виробництва. Усі виробничі лінії розроблені за власними інженерними проєктами.

– Компанія працює над темою відновлення родючості ґрунту біологічними методами, біоживленням і захистом сільськогосподарських культур уже 21 рік. За цей час ми накопичили колосальні знання та практичний досвід саме у сфері агровиробництва. Ми говоримо мовою фактів і досліджень, не рекомендуємо неперевірених наукою та практикою рішень, готові ділитися знаннями з ринком і консультувати кожного, враховуючи індивідуальні ситуації в полі, теплиці чи саду, – розповідає генеральний директор компанії БТУ-ЦЕНТР Владислав Болоховський.

Контакти:
btu-center.com
info@btu-center.com
+38 044 594 38 83
+38 044 594 38 84
+38 066 155 98 89
+38 096 155 89 89

552

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх