Біля хати – фундуковий сад Горіхівник-ентузіаст з Рівненщини розповів про особливості вирощування цієї культури на невеликій ділянці
22.07.2020

Фундук як перспективну культуру з кожним роком обирають все більше тих, хто прагне мати стабільний бізнес, пов’язаний з горіхівництвом. На користь вирощування саме цього різновиду горіхів свідчить чимало факторів. Серед них – і приклади наших земляків, які успішно займаються вирощуванням фундука на відносно невеликих земельних ділянках. Уже близько п’ятнадцяти років цією справою захоплюється садівник-аматор Юрій РЕЙНСЬКИЙ. У своєму господарстві, розташованому у старовинному селі Дермань Здолбунівського району на Рівненщині, він вирощує понад сто сортів фундука. Щоправда, як зазначає сам Юрій Рейнський, продуктивну основу його горіхової плантації становлять близько десяти сортів цієї культури. Решта – своєрідна сорто-випробовувальна колекція, яка дозволила здобути необхідний виробничий досвід для визначення найкращого сортименту й ефективної агротехніки у природно-кліматичних умовах розташування його горіхового саду. Про власні напрацювання та висновки садівник розповів нашому виданню.

– Власне, я мав лише одну просту вимогу: хотілося нарешті менше працювати і мати більше вільного часу для себе та своєї сім’ї. Звичайно, обрана культура повинна була приносити зиск. Плодові та ягідні не розглядав, оскільки вони потребують суттєвих витрат часу і зусиль, та й конкуренція на цьому ринку досить висока. Ризиків додавала жорстка сезонність виробництва (а в мене немає можливості довго зберігати урожай), а також проблеми з робочою силою і збутом. Тому результат моїх зусиль у цій сфері ставав занадто невизначеним. Зовсім інша справа – горіх. Волоський може зберігатися без втрати товарних властивостей близько року, фундук – 3-4 роки. Конкуренція цілком прийнятна, а розмір мого господарства дозволяв збирати урожай, не залучаючи сторонніх працівників.

Ознайомитись з продовженням статті можна у випуску №1 (8) журналу "Горішник".

Оформити передплату ви можете за тел.: +38 (0362) 60 88 21

Або зв`язатися з менеджером за тел:

+38 097 968 95 16,

+38 096 491 66 92,

+38 095 921 04 33

Чи надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.netЧитайте також:

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх