Без українських коньяку та пармезану: на виробників чекає відмова від європейських географічних зазначень
26.03.2020

Уже з 2026 року українські підприємства не зможуть використовувати у назвах своєї продукції слова «коньяк», «шампанське» та низку інших. Це передбачає виконання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, відповідно до якої Україна зобов’язалася охороняти понад 3 тисячі географічних зазначень, що походять з території Євросоюзу. Перехідний період, який був визначений законодавчо, для низки алкогольних напоїв завершується саме наприкінці 2025 року. І щоб втілити у життя ці зміни без відчутних втрат, виробникам не варто відкладати їх наостанок, вважає експерт з питань маркетингу та комунікацій проєкту ЄС «Географічні зазначення в Україні» Іван ГАЙВАНОВИЧ. Про те, чому реєстрація географічних зазначень – це перспективний крок для українських виробників, експерт розповів журналу «Напої. Технології та Інновації».

 

ГЕОГРАФІЧНІ ЗАЗНАЧЕННЯ – НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ВИРОБНИКА

Попри те, що від підписання Угоди про асоціацію минуло вже багато часу, нову редакцію закону «Про правову охорону географічних зазначень», гармонізовану з європейським законодавством, ухвалили лише торік. Чинності новий закон набув з початку 2020 року. Цей документ – рамковий, тож після нього очікується ухвалення трьох секторальних законів, які регулюватимуть використання й охорону географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, а також для вин і спиртних напоїв.

Відповідно до нового законодавства, географічне зазначення – це найменування, що ідентифікує товар з особливою якістю, репутацією чи іншими характеристиками, які зумовлені географічним місцем походження. Відповідне маркування, що наноситься на упа- кування продукту, засвідчує його високу якість, багаторічну традицію виробництва й особливий зв’язок з територією, де його виготовляють. Тому географічне зазначення вважають одним із видів добровільного захисту товарів від недобросовісної конкуренції та ефективним інструментом колективного просування.


Продовження статті читайте у номері 1-2 (82-83) журналу "Напої.ТІ".

Оформити передплату можна за тел.: +38 (0362) 60 88 21, а також зконтактувати з менеджером за тел: +38 063 056 47 88, +38 068 568 66 58, +38 096 491 66 92
або надіслати заявку на e-mail: info@techdrinks.info

431

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх