«Абсент – не тільки зелений» або Непроста історія лікарського засобу, що став нішевим алкогольним напоєм
17.01.2020

Абсент – спиртний напій, виготовлений з екстракту гіркого полину (Artemisia absinthium). Міцність напою коливається від 40 до 70%. Відомо, що полин спричиняє ейфоричний, а в великих дозах і галюциногенний стан, оскільки в його ефірних маслах міститься багато туйону. Тому на початку ХХ століття абсент у багатьох країнах заборонили. Нині у державах ЄС виробники напою зобов’язані слідкувати за тим, щоб кількість туйону в напої не перевищувала 10 мг/л. Абсент легально виготовляють у Чехії, Іспанії та Андоррі. Світлана ЧИГИР-ЛЕВИЦЬКА, абсентьє, Zelena Vidma Absinthe розповіла нашим журналістам найголовішні секрети цього напою.

«Напої. Технології та Інновації»: Правда і міфи про абсент: чим відрізняється реальний напій від того уявлення, яке про нього формується?

Світлана Чигир-Левицька: Абсент передусім асоціюється з відрізаним вухом Ван Гога, тому багато хто вважає, що під дією напою можна собі нашкодити. Це такий самий міф, як і його деструктивний вплив на
психіку та наркотичний вміст полину. Але якби це було так, то рослини, в яких він міститься (а це кілька видів полину, ялівець чи піжма), вважалися б наркотичними. Заборона абсенту свого часу – політичні локальні проблеми окремих країн. Історично абсент – це добра історія з демонізованим кінцем. Якщо гіркий полин не заборонений, то чому в такому випадку заборонений виготовлений з нього екстракт?

Продовження статті шукайте у  журналі "Садівнитцво та Виноградарство.ТІ" №6 (19). Оформити передплту на видання можна ТУТ.

552

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх