Escande: СТВОРЕННЯ СОРТІВ – ЦЕ ПРИСТРАСТЬ
18.11.2020

Сім’я ESCANDE зарекомендувала себе в галузі створення сортів завдяки виведенню дуже відомих і поширених сортів сливи Ente, а також вирощуванню садів у місті Теза, які відомі якісними фруктами кісточкової групи. Бенуа Есканде продовжує розвивати справу, яку розпочав його дідусь і продовжив батько, та сповідує європейське бачення підприємства Escande. Поєднуючи схрещування, програму досліджень, створення сортів і вирощування сортів у розсаднику, група Escande позиціонується сьогодні як головний великий гравець на ринку. Передбачення основних тенденцій, знання очікувань ринку, сортова експертиза та справжні пристрасть і любов до підприємництва роблять групу компаній Escande привілейованим партнером вашого успіху!

У розсаднику Escande створення сортів – це пристрасть. Уже впродовж 40 років ми виводимо нові сорти фруктів. Ми реалізуємо надзвичайно амбітні програми створення сортів, вкладаючи значні ресурси. Завдяки такому підходу компанія може пишатися сортами абрикос, слив, яблук, персиків і нектаринів, розмаїття яких присутнє на столах не лише у Франції, а й в усьому світі.

У програмі схрещування яблук враховується стійкість до шкідників, а також хороші агрономічні показники сортів. Докладний огляд керівника напряму зерняткових культур Ганс ШОЛЬТЕН:

– У розсаднику Escande програма схрещування яблук фокусується на стійкості до множинних хвороб і шкідників, зокрема до парші, яблуневої попелиці, бактеріального опіку, борошнистої роси тощо. Генетика європейських програм стала біднішою, тому наразі ми працюємо, використовуючи забуту генетику, наприклад, з Центральної Азії. Так, двоколірний сорт Xeleven cov Swing®, стійкий до парші, непривабливий для яблуневої попелиці, який володіє високою стійкістю до бактеріального опіку та майже не чутливий до борошнистої роси, виведений саме завдяки такій генетиці. В іншій лінійці у нас присутні сорти з червоною м’якоттю, стійкі до парші та майже не чутливі до борошнистої роси, але вони походять від іншої генетики. Однак при посіві 4000 насінин у рік наша програма схрещування яблук залишається скромною. Ми
обережні, тому новинки, які пропонуємо, повинні гарантувати хорошу та правильну агрономічну поведінку. Наш каталог демонструє цю тенденцію до обережності, оскільки ми не щороку презентуємо на ринку нові продукти. Лише ті новинки, які зареєстровані в каталозі, завжди зацікавлюють виробників. Окрім того, в нас є перспективні двоколірні або жовті сорти, з білою або червоною м’якоттю, які ми сподіваємося розвивати в найближчому майбутньому.

Сорт Pixie®, представлений у нашому каталозі, – двоколірний, з періодом дозрівання в кінці збору Гала – на початку збору Голден  Делішес. Він стійкий до парші, майже не чутливий до яблуневої попелиці та періодичності. Його смакові властивості високо цінуються і підходять для всіх галузей виробництва.

Дуже скоро ми запропонуємо яблуко з жовтим забарвленням, стійке до парші, період дозрівання якого збігається з сортом Гала. Плоди цього сорту зможуть зберігатися від 3 до 4 місяців у звичайному холоді. Окрім того, презентуємо двоколірний сорт, який також стійкий до парші. Він дозріває в середині вересня і має дуже яскраве забарвлення.

Персик демонструє нову генетику в плані якості. Детальний огляд – від керівника напряму кісточкових культур і комерційного директора Фредеріка ГАРСІА:

– Упродовж декількох років персик процвітає, але його економічний баланс залишається нестабільним.

Сьогодні вже не можна дозволяти собі розчаровувати споживачів. Якщо сорт повинен мати смакові властивості, то вони не можуть переважати агрономічні властивості та якість сорту.

Ми дотримуємося тенденції вибору сортів за однорідним зовнішнім виглядом, але ніколи не дбали про легкість їх вирощування. Насправді ми дуже довго вважали, що технологічні сорти – це запорука економічного успіху у виробництві персиків.

Сьогодні ж, на нашу думку, необхідно, щоб сорти персиків і нектаринів були менш технологічні та потребували мінімум часу на проріджування і збір урожаю. Саме це ми пропонуємо в нашій новій гамі
сортів. Сорти персиків і нектаринів, які ми презентуємо виробникам, мають дуже хорошу стійкість на дереві і лежкість після збору врожаю. Вони не дуже «витратні» за часом виконаних робіт. Справді, наші сорти збираються у три проходи замість чотирьох або п’яти і мають при цьому дуже хороші смакові властивості (рівень цукру, соковитість і аромати).

Ось так я бачу нову генетику персика. Генетика, яка привносить новизну для здешевлення виробництва, але не завдяки погіршенню смакових властивостей.

ПРОГРАМА СЕЛЕКЦІЇ СОРТІВ АБРИКОСА

Ніщо не покладається на волю випадку в програмі селекції сортів абрикосів. Далі – огляд керівниці з досліджень і селекції в компанії Escande, відповідального за програму селекції та схрещування абрикосів Віржіні ОКЕ:

– Наша програма селекції сортів абрикосів розділена на чотири критерії. Перший – це якість смаку. Справді, ми шукаємо хрумкі, соковиті та дуже ароматні сорти з хорошим балансом цукру та кислотності. Що стосується органолептичних властивостей абрикоса, то можемо лише відзначити відсутність однорідності. Я переконана, що якість смаку залишається важливим критерієм при виборі сортів абрикоса.


Наш другий критерій селекції – агрономічні показники. Таким чином, ми зберігаємо сорти, які мають потенціал та перспективу утворення врожаю на наступний рік, хорошу зав’язь і генетичний характер, що обмежує явище періодичності. Це гарантує для виробників дохід. Для цього ми відбираємо сорти з урахуванням критеріїв, пов’язаних з хорошим потенціалом і утворенням врожаю на наступний рік при великих навантаженнях, таким чином уникаючи неприємних сюрпризів. Ми намагаємося запропонувати рів-
номірний і однорідний асортимент упродовж усього сезону. Ми ставимо перед собою мету – вибрати фрукти розміром 2А-3А, округлої форми, прості, з красивим червоним рум’янцем на яскраво-помаранчевому тлі. З усіх варіантів, які маємо в запасі, ми можемо запропонувати гаму сортів абрикоса з середини травня до середини серпня.

ПРОГНОЗИ ЗМІНИ КЛІМАТУ

Третій критерій селекції – адаптація до кліматичних умовам. Наш дослідницький центр, який займається селекцією і розташований у Кане-ан-Руссійон, дозволяє нам обирати сорти, які не дуже потребують холоду. Завдяки цьому можна передбачити феномен зміни клімату. Крім того, з виробниками в різних регіонах ми створили колекції сортів, які дозволяють нам отримати точну інформацію про адаптацію наших сортів до різних кліматичних умов перед тим, як надавати їх виробникам.

ПЕРСПЕКТИВНІ СОРТИ З ОГЛЯДУ НА ШАРКУ

І нарешті, останній критерій відбору для наших сортів – низька схильність до захворювань. Сади для досліджень і селекції, в яких відбираються гібриди, зовсім не обробляються препаратами, і це дозволяє оцінювати чутливість сортів до шкідників і хвороб, наприклад, до монілії. Що стосується стійкості наших сортів до шарки, то ми проводимо генетичні тестування, після чого рослинний матеріал висаджується в регіон, де присутнє вірусне захворювання. Це дає змогу підтвердити його стійкість. Ми вже спостерігаємо за сортами, які мають неабиякі перспективи стійкості до шарки.

Ми вміємо передбачати потреби виробників фруктів у всьому світі для того, щоб брати участь у стратегії їхнього розвитку, пропонуючи сучасні сорти фруктів, які відповідають їхнім комерційним вимогам. Сьогодні більш ніж будь-коли сорти і системи вирощування культур повинні поважати людину і навколишнє середовище і при цьому адаптуватися до обмежень обсягу ринку, забезпечуючи поживні та смакові властивості.

Контакти:

PEPINIERES ESCANDE
47 500 SAINT VITE (France)
Tél : +33 553 712 213
info@pepinieres-escande.com
www.pepinieres-escande.com
Контакти в Україні:
Галина Михайлюк
+38 0963 521 211
galinamikhailuk@yahoo.fr

Ще більше матеріалів читайте у друкованому виданні "Садівництво і Виноградарство. Технології та Інновації".

 

1597

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх