5 проблем агробізнесу, які озвучив Максим Мартинюк
18.12.2018

Недостатній рівень логістики і ємності аграрної інфраструктури може завадити реалізації потенціалу українського АПК. Водночас високі показники зібраного врожаю та експорту є факторами, що сприятимуть іноземним інвестиціям в Україну.

Основні проблеми в АПК охарактеризував на своїй сторінці у Фейсбук в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Питання розглядалися в ході дискусії на Х Міжнародній конференції «Ведення агробізнесу в Україні».

  1. Поступове вичерпання ємності аграрної інфраструктури та слабкі місця в логістиці. Рекордний цьогорічний врожай показав дисбаланс між наявними потужностями в АПК і потребою в них. Зі зростанням валу врожаю проблема поглиблюватиметься. Саме тому програми держпідтримки будуть спрямовані на проекти з переробки та зберігання с.-г. продукції.
  2. Залучення інвестицій. Для інвесторів важлива стабільність у галузі, яку має забезпечити уряд. Іноземних партнерів не лякають ні воєнний стан, ні вибори в Україні, головне, щоб «координати», в яких вони працюють, не змінювалися або змінювалися прогнозовано.
  3. Державні дотації в АПК. Наступного року Мінагрополітики планує точкову підтримку галузей, які найбільше цього потребують, насамперед тваринництва. В. о. міністра заявив, що ефективність профільних програм стане очевидною мінімум через 3 роки, тому пропри критику уряд продовжуватиме їх дію. 
  4. Розширення експорту – нові ринки і продукти. За останні 8 років кількість країн-партнерів збільшилася на 50, і сьогодні Україна має 170 ринків збуту. Стимулювання зовнішнього попиту – необхідна умова для розвитку АПК.
  5. Ринок землі. Хоча це є спільною болючою проблемою, проте на сьогодні політичної волі для голосування за закон «Про обіг землі» немає.

«Моя світоглядна позиція полягає в тому, що український АПК досяг такого рівня, який дозволяє не калькувати європейську систему дотацій… У нас немає мети, та й немає ресурсу, якщо чесно, щоб роздавати гроші на гектар. Такий підхід нічого не стимулює», – зазначив Максим Мартинюк.

 ИНТЕРНЕТ-МАГАЗИН
ЧИТАТЬ ЖУРНАЛ
наверх