ТОВ «Аріста ЛайфСайенс Україна»
Тел.: + 38 (044) 490-95-90 Тел.: + 38 (044) 490-95-95 Факс: + 38 (044) 490-26-93 www.arystalifescience.ua
Адрес компании:
Україна, 03680, м. Київ, пров. Охтирський, буд. 7, корп. 4, офіс 4-301

 АТОНІК ПЛЮС – ЯК ЗАХИСТИТИ ПЛОДОВІ ТА ОТРИМАТИ МАКСИМУМУМ ПРИБУТКУ ЗА МІНІМУМУ ЗАТРАТ

Проблема, з якою щорічно стикаються вітчизняні плодо­овочеві господарства, є тимчасові різкі зниження температури повітря вночі нижче 0°С за позитивних температур вдень – заморозки (тривалість періоду 2-3 доби) та приморозки (1 доба), яка може призвести до істотного пошкодження генеративних органів (плодових бруньок) та бути причиною недобору до 70% врожаю.
Ці негаразди вже стали традиційними у Чернівецькій, Хмельницькій, Вінницькій та Черкаській областях та відбуваються переважно у період друга декада квітня – перша декада травня, який приходиться на цвітіння основних кісточкових та насіннячкових порід плодових культур (яблуні, груші, черешні, персика, абрикоса).
Окрім традиційних методів боротьби з тимчасовим зниженням температур навесні у садах, серед яких найбільшого розповсюдження набули застосування димових завіс, дрібнодисперсного дощування, авіації, використання спеціальних свічок та теплогенераторів, у країнах Європи великого розповсюдження набуло застосування японського регулятору росту та плодоношення з яскраво вираженою регенераційною дією Атонік Плюс.
Багатовекторний механізм дії трьох діючих речовин біостимулятора Атонік Плюс, які синтезуються на виробничих потужностях у префектурі Нара, Японія, оригінального виробника продукту – виробничого об’єднання Асахі, ґрунтується на прискоренні процесів енергетичного обміну, прискоренні окисно-відновлювальних реакцій та гормональній стабілізації, що забезпечує допомогу імунній системі рослин долати несприятливі фактори зовнішнього середовища.
Основна технологічна перевага застосування Атонік Плюс на плодових культурах полягає у здатності продукту підготувати рослини до заморозків превентивно та ефективно долати їх наслідки на рівні гена, клітини та рослини в цілому. Слід зауважити, що вартість захисту одного гектара саду за допомогою Атонік Плюс є значно нижчою, порівняно з традиційними методами боротьби із заморозками у садах.
Технологічно існують два основні способи захисту плодових насаджень від пошкоджень заморозками за допомогою біостимулятора Атонік Плюс:
Перший із них – це превентивний захист внесенням препарату за 2-3 доби перед очікуваними датами настання несприятливих погодних явищ та через 2-3 дні після них для закріплення ефекту.
Другий – технологічний, передбачає застосування ­Атонік Плюс як обов’язкового елемента технології вирощування плодових культур у фази «рожевого бутону» (ВВСН 57-58), «формування плодів» (ВВСН 76-78) та «дозрівання плодів» (ВВСН 81-85). Дані прийоми забезпечують превентивний захист кісточкових та зерняткових культур від заморозків і приморозків та високий рівень захисту генеративних органів (до 80%) від пошкодження пониженими температурами повітря, високий рівень врожайності та виходу товарної продукції.
Основні механізми дії регулятора росту та плодоношення Атонік Плюс полягають у регулюванні водного балансу клітини та клітинної відповіді на стрес, оптимізації енергетичної функції клітин рослин, а також сприяють активному регенераційному ефекту на пошкоджених органах та тканинах. Більш докладно інформація про механізм дії регулятора росту та плодоношення Атонік Плюс наведена у попередніх статтях, присвячених даному продукту.
Відносно плодових культур слід ще раз наголосити про здатність Атонік Плюс забезпечувати швидку регенерацію пошкоджених клітини та тканини рослин. Як у складі бакових сумішей, так і за самостійного використання Атонік Плюс зберігає високу ефективність за широкого діапазону температур (8-25оС). Після потрапляння Атонік Плюс у рослину вплив низьких температур нівелюється.
Досвід використання: застосування Атонік Плюс у деяких господарствах Полтавської області вже став невід’ємним елементом технології вирощування плодових культур. Так середня врожайність яблуневих садів у відповідних господарствах становила у 2014-2015 рр. на рівні 50 т/га, з виходом товарної продукції на рівні 80-85% (Рис. 1).
Дослідження, проведені на промислових насадженнях яблунь у Черкаській, Вінницькій, Хмельницькій та Київській областях 2013-2014 рр., показали, що застосування Атонік Плюс у регламентованих нормах (0,2 л/га) та у визначену фазу (квітування) забезпечило на 20-25% збільшення врожайності (порівняно з контролем), на 38-42% збільшення товарності врожаю та на 30-41% зменшення пошкодження зав’язей морозом (Рис. 2).
Слід зазначити, що досвід застосування регулятора росту та плодоношення Атонік Плюс у таких країнах Європи, як Чехія, Словаччина, Румунія, Польща та Угорщина, нараховує більше 20 років успіху! Крім того, якщо розглядати проблему заморозків у глобальному масштабі – ­Атонік Плюс є еталонним продуктом для боротьби з даними негараздами у країнах Європи та Азії.
Основна технологічна перевага продукту, якою користуються європейські фермери – здатність працювати превентивно. Жоден інший з існуючих на ринку антистресових продуктів не здатен забезпечити захисний ефект превентивним застосуванням.
Так, у Польщі біля 80% площ під кісточковими та зернятковими культурами обробляються біостимулятором Атонік Плюс та є невід’ємною частиною технології їх вирощування і отримання високих врожаїв із високим виходом товарної продукції, що відповідає стандартам якості ЄС.

ТОВ «Аріста ЛайфСайенс Україна»

Україна, 03680, м. Київ,
пров. Охтирський, буд. 7, корп. 4, офіс 4-301
Тел.: + 38 (044) 490-95-90
Тел.: + 38 (044) 490-95-95
Факс: + 38 (044) 490-26-93
www.arystalifescience.ua

 

ИНТЕРНЕТ-МАГАЗИН
наверх